«Խորհրդարան 1918-1920». Ընտրելու իրավունքին տեր կանգած օրիորդաց գիմնազիայի սաները
Ընտրացուցակներում ընդգրկվելու նպատակով Ալեքսանդրապոլի Օլգինյան գիմնազիայի մանկավարժական խորհուրդը գրությամբ դիմեց քաղաքային իշխանություններին. «Յայտնելով որ գիմնազիայում բոլոր ապրողները չեն մտել ընտրողական ցուցակի մեջ, խնդրում եմ այժմ մտցնել:
Օլիմպիատա Բողտանովնա Անդրիասիան
Օլգա Բողտանովնա Սաֆայիլիան
Լուսաբիր Յովհաննիսիան Յակովբիան
Ալիքսանդր Արշակովիչ Յակովբիան
Աւիտիք Արշակովիչ Յակովբիան
Իրիմ Մանուկիան
Յարութիւն Սուքիասիան»:
Դատավորների կենսաթոշակային ապահովության համակարգում առկա խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքային քննարկում
Մայիսի 22-23-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի ու ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովները ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի «Նոր Հայաստան՝ ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի շրջանակում կազմակերպեցին աշխատանքային քննարկում: Հանդիպմանը մասնակցեցին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի, ՀՀ ար...
Ֆիզիկայի հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողներն են: Նրանց նույնպես բազմաթիվ երեխաների նման հետաքրքրել են բնության տարբեր երեւույթների առաջացման պատճառները: Ու հենց այդ ինչուների պատասխաններն ուսումնասիրելու ակնկալիքով էլ սկսել են ուսումնասիրել ֆիզիկան: Հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողներին մայիսի 21-ին ...
Մայիսի 25-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվեց 35 հարց
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ մայիսի 24-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի հերթական նիստը: Քննարկվեցին եւ հաստատվեցին Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 25-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվեց հերթակ...
Խորհրդարանի հյուրերն էին Մուշեղ Իշխանի անվան թիվ 5 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը կրկին բացել էր դռները. հյուրերն էին Մուշեղ Իշխանի անվան թիվ 5 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը: Նա աշակերտներին պատմեց, որ ինքը եւս մի քանի տարի սովորել է նույն դպրոցում: Հյուրերը ներկայացրին իրենց մտահոգո...
Խորհրդարանում կներկայացվեն արցախյան բնապատկերները
Մայիսի 25-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա Արցախի Հանրապետության Քարվաճառի  շրջանի Զուար գյուղի  պատկերասրահից տեղափոխված բնանկարների ցուցադրությունը:   ...

Parliament 1918-1920: Students of Female Gymnasium Standing for the Right to Vote
In order to be included in the voters’ list, the pedagogical council of Olginian gymnasium of Alexandropol applied to the city authorities in a written form: “Informing that not all persons living in the gymnasium have been included in the voters’ list, please include them now.
Olympiada Andriasian
Olga Safayilian
Lusabir Hakovbian
Alixander Hakovbian
Avitik Hakovbian
Irim Manukian
Harutyun Sukiasyan.”
Working Discussion on Solving Existing Problems in Judges’ Retirement Social Security System
On May 22-23, the RA NA Standing Committees on Health Care and Social Affairs and on State and Legal Affairs organized a working discussion in the framework of the UN Development Programme – Modern Parliament for a Modern Armenia.The representatives of the RA Ministries of Labor and Social Affairs, ...
The winners of the Republican Olympiad of Physics are in parliament. They were also interested like numerous children in the causes of originating different phenomena of nature. And with the expectation of studying the answers to all those why questions they began learning physics.On May 21, the Dep...
35 Items Included in the Draft Law of Regular Sittings Agenda to be Convened on May 25
On May 24, the regular sitting of the RA NA Council, presided over by RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, was held The draft laws on Making Addenda to the agenda of the sixth session of the National Assembly seventh convocation and the regular sittings to be convened on May 25 were debated and approved. ...
Pupils and Teachers of Mushegh Ishkhan Basic School No 5 are Guests of Parliament
On May 24, the National Assembly again opened its doors: the guests were the pupils and the teachers of Mushegh Ishkhan Basic School No 5. The NA Vice President Vahe Enfiajyan met with them. The Vice President told the pupils that he also studied in the same school for a few years. The guests presen...