«Խորհրդարան 1918-1920». Ընտրելու իրավունքին տեր կանգած օրիորդաց գիմնազիայի սաները
Ընտրացուցակներում ընդգրկվելու նպատակով Ալեքսանդրապոլի Օլգինյան գիմնազիայի մանկավարժական խորհուրդը գրությամբ դիմեց քաղաքային իշխանություններին. «Յայտնելով որ գիմնազիայում բոլոր ապրողները չեն մտել ընտրողական ցուցակի մեջ, խնդրում եմ այժմ մտցնել:
Օլիմպիատա Բողտանովնա Անդրիասիան
Օլգա Բողտանովնա Սաֆայիլիան
Լուսաբիր Յովհաննիսիան Յակովբիան
Ալիքսանդր Արշակովիչ Յակովբիան
Աւիտիք Արշակովիչ Յակովբիան
Իրիմ Մանուկիան
Յարութիւն Սուքիասիան»:
Դատավորների կենսաթոշակային ապահովության համակարգում առկա խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքային քննարկում
Մայիսի 22-23-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի ու ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովները ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի «Նոր Հայաստան՝ ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի շրջանակում կազմակերպեցին աշխատանքային քննարկում: Հանդիպմանը մասնակցեցին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի, ՀՀ ար...
Ֆիզիկայի հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողներն են: Նրանց նույնպես բազմաթիվ երեխաների նման հետաքրքրել են բնության տարբեր երեւույթների առաջացման պատճառները: Ու հենց այդ ինչուների պատասխաններն ուսումնասիրելու ակնկալիքով էլ սկսել են ուսումնասիրել ֆիզիկան: Հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողներին մայիսի 21-ին ...
Մայիսի 25-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվեց 35 հարց
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ մայիսի 24-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի հերթական նիստը: Քննարկվեցին եւ հաստատվեցին Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 25-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվեց հերթակ...
Խորհրդարանի հյուրերն էին Մուշեղ Իշխանի անվան թիվ 5 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը կրկին բացել էր դռները. հյուրերն էին Մուշեղ Իշխանի անվան թիվ 5 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը: Նա աշակերտներին պատմեց, որ ինքը եւս մի քանի տարի սովորել է նույն դպրոցում: Հյուրերը ներկայացրին իրենց մտահոգո...
Խորհրդարանում կներկայացվեն արցախյան բնապատկերները
Մայիսի 25-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա Արցախի Հանրապետության Քարվաճառի  շրջանի Զուար գյուղի  պատկերասրահից տեղափոխված բնանկարների ցուցադրությունը:   ...

«Парламент 1918-1920». Питомцы женской гимназии с правом голоса
Для включения в списки избирателей педагогический совет Ольгинской гимназии Александрополя письменно  обратился   к городским властям: «Учитывая, что не все живущие в гимназии внесены в избирательный список, просьба включить их сейчас.
Олимпиада Богдановна Андриасян
Ольга Богдановна Сафаилян
Лусабер Ованнисян-Акопян
Александр Аршакович Акобян
Аветик Аршакович Акобян
Ирим Манукян
Арутюн Сукиасян».
Рабочее обсуждение по проблемам пенсионного обеспечения судей
22-23 мая постоянные комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам и по государственно-правовым вопросам организовали рабочее обсуждение в рамках Программы развития ООН «Новая Армения – современный парламент».Во встрече приняли участие представители Министерства труда и социальных вопросов РА...
Они победители Республиканской олимпиады по физике. Как и многих детей, их интересовали причины различных природных явлений. И в ожидании ответов на свои вопросы школьники  начали изучать физику.21 мая победителей олимпиады пригласил в парламент заместитель председателя Постоянной комиссии НС п...
В проект повестки дня очередного заседания 25 мая включено 35 вопросов
24 мая состоялось очередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.Обсуждены и утверждены проект о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС седьмого созыва и проект повестки дня созываемых 25 мая очередных заседаний, определена последовательность обсуждения повесточных...
Гости парламента – учащиеся и учителя основной школы № 5 им.Мушега Ишхана
24 мая Национальное Собрание вновь распахнуло свои двери – гостями были ученики и учителя ереванской основной школы №5 им. Мушега Ишхана.С ними встретился вице-спикер НС В.Энфиаджян. Он заметил, что годы назад учился в этой же школе.Гости выразили обеспокоенность едиными экзаменами, неэффективностью...