Հունվարի 19-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել աշխատակազմի եւ ՄՀԻ-ի հետ համատեղ խորհրդարանի աշխատակիցների համար Microsoft Office ծրագրային ապահովման ուսուցման «Տվյալների կառավարում, հաղորդակցություն եւ ներկայացում» դասընթացների ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունը:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը, ողջունելով ներկաներին, պատրաստակամություն է հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ ուղղված ԱԺ աշխատակազմի աշխատակիցների կարողությունների կատարելագործմանը:
Դասընթացների մասնակիցներին ավարտական վկայականները հանձնել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (ՄՀԻ/IRI) տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթը:  «Լիահույս ենք, որ դասընթացներն օգտակար են եղել տվյալների հետ աշխատելու ձեր հմտությունները կատարելագործելու տեսանկյունից»,-նշել է  Ջեյմս Դե Ուիթը:

On January 19, the ceremony of handing the certificates of the courses “Data Management, Communication and Presentation” Microsoft Office Program jointly with the Staff and the International Republican Institute (IRI) for the employees of parliament was held in the National Assembly.
Welcoming the attendees, the RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribekyan expressed readiness to continue the cooperation aimed at improving the capabilities of the NA Staff employees.
James De Witt, Resident Country Director of the International Republican Institute (IRI) handed the certificates to the participants of the courses. “We are hopeful that the courses have been useful in terms of improving your skills for working with the data,” James De Witt noted.