Հունվարի 19-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել աշխատակազմի եւ ՄՀԻ-ի հետ համատեղ խորհրդարանի աշխատակիցների համար Microsoft Office ծրագրային ապահովման ուսուցման «Տվյալների կառավարում, հաղորդակցություն եւ ներկայացում» դասընթացների ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունը:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը, ողջունելով ներկաներին, պատրաստակամություն է հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ ուղղված ԱԺ աշխատակազմի աշխատակիցների կարողությունների կատարելագործմանը:
Դասընթացների մասնակիցներին ավարտական վկայականները հանձնել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (ՄՀԻ/IRI) տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթը:  «Լիահույս ենք, որ դասընթացներն օգտակար են եղել տվյալների հետ աշխատելու ձեր հմտությունները կատարելագործելու տեսանկյունից»,-նշել է  Ջեյմս Դե Ուիթը:

19 января в парламенте состоялась церемония вручения сертификатов выпускникам проведенного для сотрудников Аппарата НС совместно с Международным республиканским институтом   (IRI) учебных курсов по программному обеспечению Microsoft Office “Управление, презентация и коммуникация данных”.
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян, приветствуя присутствующих, выразил готовность продолжить сотрудничество в содействии совершенствованию потенциала кадров парламентского персонала.
Директор IRI Джеймс Де Уит, вручая участникам выпускные сертификаты, отметил: “Мы надеемся, что курсы содействовали совершенствованию ваших навыков работы с данными”.