ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ նստաշրջանում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ելույթ է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի 2022 թվականի ձմեռային նստաշրջանում: Հունվարի 24-ին մեկնարկած նստաշրջանի աշխատանքներն անցկացվել են անմիջական մասնակցության եւ առցանց  ձեւաչափով՝ ներառելով ելույթներ, քննարկումներ եւ բանավեճեր: Նստաշրջանի բաց...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությանը
Հունվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծ կարեւորությ...
Էդուարդ Աղաջանյանը հանդիպել է ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ
Հունվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հանդիպել է լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին՝ անդրադառնալու նրանց հետաքրքրող հարցադրումներին: Հանձնաժողովի նախագահը խոսել է ներքին եւ արտաքին քաղաքական օրակարգի հարցերի վերաբերյալ: Անդրադարձ է եղել Ռուսա...
Վլադիմիր Վարդանյանն ընտրվել է ԵԽԽՎ մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորների ընտրության հանձնաժողովի փոխնախագահ
Հունվարի 26-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանն ընտրվել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորների ընտրության հանձնաժողովի փոխնախագահ:...
ԵՄ Թվինինգ ծրագրի շրջանակում ՀՀ ԱԺ է ժամանել Հունաստանի խորհրդարանի փորձագիտական խումբը
Հունվարի 25-27-ը «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» ԵՄ թվինինգ ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովում աշխատանքային հանդիպումներ եւ սեմինարներ անցկացնելու նպատակով Երեւան էր ժամանե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Հունվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմեդ Հաջ Իբրահիմին, ով մեր երկրում ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը: Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագետին հայ-սիրիական  հարաբերությունների ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը ստորագրել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը
Հիմք ընդունելով Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի  հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 2-րդ մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաեւ «Հաշվեքննիչ պալատի մասին» օրենքի  17-րդ հոդվածի 7-րդ մասի 4-րդ կետի պահանջներով՝...

The RA NA President Alen Simonyan delivered a speech at 2022 Winter Session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE). The works of the Session launched on January 24 were held with the immediate participation and in online format, including speeches, discussions and disputes.Tin...
RA NA President Alen Simonyan Receives Delegation Led by Minister of Justice of Georgia Rati Bregadze
On January 27, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Minister of Justice of Georgia Rati Bregadze being in Armenia on a two-day official visit at the invitation of the RA Minister of Justice Karen Andreasyan. Welcoming the guests, Alen Simonyan has noted that Armenia a...
On January 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan met with media representatives to refer to their questions. The Committee Chair spoke about the items of an internal and external political agenda. They also touched upon the issue of the package of propo...
On January 26, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan was elected Vice President of the Committee for the Election of Judges of the European Court of Human Rights of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE). ...
Expert Group of Hellenic Parliament Arrives in RA NA Within the Framework of Twinning Project
On January 25-27, the delegation comprised of experts of the Hellenic Parliament arrived in Yerevan to hold working meetings and seminars in the RA National Assembly within the framework of the EU Twinning Project “Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehe...
On January 27, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Syrian Arab Republic to Armenia Mohammed Haj Ibrahim. He completes his diplomatic mission in our country. Alen Simonyan thanked the diplomat for his contribution to the development of Ar...
RA NA President Signs Protocol on Considering Authorities of Levon Yolyan, Chairman of Audit Chamber, Terminated
Taking as a basis the resignation letter of the Chairman of the Audit Chamber Levon Yolyan and being led by the demands of Article 147.1 and 2.2 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, as well as Article 17.7.4 of the Law on Audit Chamber, to consider the authoriti...