Ի պատասխան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների`  մարդու իրավունքների պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանի ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին ուղղված մարդու իրավունքների պաշտպանի 2005 թվականի գործունեության մասին զեկույցը Ազգային ժողովում քննարկելու մասին նամակի արձագանքի, տեղեկացնում ենք, որ. «Մարդու իրավունք...
Փետրվարի 3-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին  ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդնստաշրջանի եւ  2006թ-ի փետրվարի 6-9-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերըը: ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստա...

В ответ на реакцию представителей СМИ в связи с письмом об  обсуждении в НС доклада о деятельности в 2005 г. омбудсмена Л.Алавердян, направленного Председателю НС А.Багдасаряну, сообщаем, что:согласно статье 17 закона РА “О Защитнике прав человека”, в течение первого квартала каждого года омбуд...
3 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС Артур Багдасарян. На совещании обсуждались проекты повесток дня седьмой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 6-9 февраля 2006 г. В проект повестки дня седьмой сессии НС включены 75 вопросов. В проект повестки д...