Հայաստանի Հանրապետությունում ժողովրդավարության խորացումը, ինչպես նաեւ համապատասխան մշակույթի եւ ավանդույթների արմատավորումը գերակա խնդիր է մեր երկրի համար:
2005թ. սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի դրական արդյունքով իրականություն դարձավ քաղաքական կոալիցիայի ծրագրային գլխավոր նպատակներից մեկը: Միաժամանակ դա նոր հնարավորություններ ստեղծեց երկրում ժողովրդավարական գործընթացների խորացման, հետեւաբար նաեւ երկրի զարգացման համար: Մեծապես կարեւորելով հետագա բարեփոխումների նշանակությունը եւ արդյունավետությունը, քաղաքական կոալիցիայի կուսակցությունները վճռական են շարունակելու համագործակցությունն առնվազն մինչ 2007թ-ի խորհրդարանական ընտրությունների պաշտոնական մեկնարկը ընկած ժամանակահատվածը`  այն առավել արդյունավետ օգտագործելու այդ գործընթացի համար:
Մենք ամեն ջանք պետք է գործադրենք, որ  նախընտրական լարվածությունները չխաթարեն երկրի համար կարեւորագույն նշանակություն ունեցող գործընթացները: Դրա երաշխիքը կարող է լինել համագործակցությունը, միմյանց եւ միմյանց դիրքորոշումների նկատմամբ փոխադարձ հարգանքը, պայմանավորվածությունների հստակ կատարումը եւ առկա հիմնախնդիրների քաղաքակիրթ քննարկումն ու լուծումը: Մենք այդպիսի համագործակցության ու առողջ քաղաքական հարաբերությունների զարգացման կոչ ենք անում նաեւ խորհրդարանական ու արտախորհրդարանական մեր գործընկերներին՝ կարեւորելով ոչ միայն 2007թ. խորհրդարանական ընտրությունները, այլեւ բարեփոխված Սահմանադրության հիման վրա խորքային բարեփոխումների արդյունավետ իրականացումը` ապահովելու համար միջազգային չափանիշներին լիովին համապատասխանող ընտրություններ:
Հայ հեղափոխական դաշնակցություն
Փետրվարի 6-ին երրորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի բացումն սկսվեց ՀՀ պետական հիմնով, այնուհետեւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերը, որոնք ԱԺ պատգամավորներն ընդունեցին քվեարկությամբ:Ազգային ժողովի պատգամավորները վերահաստատ...

The deepening of democracy in the Republic of Armenia, as well as the rooting of the appropriate culture and traditions is a priority for our country.
With the positive outcome of 2005 constitutional amendments referendum one of the major goals of the political coalition’s programme became a reality. At the same time it created new opportunities in the country for the deepening of democratic processes, therefore also for the development of the country. Greatly highlighting the importance and efficiency of further reforms, the parties of political coalition are determined to continue the cooperation at least till the period of official start of 2007 parliamentary elections: to more efficiently use it for that process.
We should make every effort, so that the pre-election tensions won’t disturb the processes of great importance for the country. The guarantee of which can be the cooperation, the respect towards each other and the stances of each other, the clear fulfillment of the agreements and the civilized discussion and solution of the existing problems. We call on our parliamentary and extraparliamentary colleagues for such cooperation and healthy political relations, attaching importance not only to 2007 parliamentary elections, but also the effective implementation of the deep reforms based on the reformed Constitution to ensure elections in compliance with international standards.
ARF Dashnaktsutiun
Orinats Yerkir/Country of Law Party
On February 6 the opening of the seventh session of the National Assembly of the third convocation began with the RA national hymn. The RA National Assembly President Artur Baghdasaryan then presented the agendas of the session and the four-day sittings, and the deputies of the National Assembly vot...