Հարգելի՛ պարոն Թովմասյան,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներին եւ ամբողջ արցախահայությանն եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Աշխարհաքաղաքական տեկտոնական ցնցումներին, ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմագրավելու համար մենք, առավել քան երբեւէ, պետք է լինենք միասնական, համախմբված եւ ուժեղ՝ հանուն սեփական հայրենիքի, պետականության, ժողովրդի ազատության ու անկախության պահպանման:
Հավերժ փառք ու խոնարհում անկախության եւ պետականության պահպանման համար մարտնչած մեր քաջորդիներին, որոնք իրենց արյամբ են սրբագործել հայոց հողը:
Պարոն նախագահ, վերստին շնորհավորելով այս նվիրական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արգասաբեր աշխատանք, իսկ Արցախի արարող ժողովրդին՝ հարատեւ խաղաղություն եւ բարօրություն:

Уважаемый г-н Товмасян,
от имени Национального Собрания Республики Армения и от себя лично направляю Вам, депутатам Национального Собрания Республики Арцах и всему арцахскому армянству теплые поздравления и наилучшие пожелания в связи с Днем независимости Республики Арцах.
Для противостояния геополитическим тектоническим потрясениям, внутренним и внешним угрозам, мы как никогда должны быть едины, сплочены и сильны – во имя сохранения Отчизны, государственности, свободы и независимости народа.
Вечная слава и честь нашим героям, сражавшимся за независимость и государственность, освятившим своей кровью армянскую землю.
Г-н Председатель, еще раз поздравляя с этим заветным праздником, желаю Вам крепкого здоровья, плодотворной работы, а созидающему народу Арцаха – прочного   мира и благополучия.