Ազգային ժողովը Կառավարության նախաձեռնությամբ եւ սահմանած օրակարգով դեկտեմբերի 16-ին արտահերթ նստաշրջան է գումարել: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտնել է, որ «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի համաձայն՝ ՍԴ նորընտիր դատավորն ընտրությունից հետո ԱԺ նիստում երդվում է:
Սահմանադրական դատարանի նորընտիր դատավորներ Սեդա Սաֆարյանը եւ Հովակիմ Հովակիմյանն ԱԺ նիստում երդվել են՝ ասելով. «ՍԴ դատավորի պաշտոնը ստանձնելով՝ երդվում եմ ապահովել Սահմանադրության գերակայությունը, գործել անկախ եւ անաչառ, հավատարիմ մնալ ՍԴ դատավորի բարձր կոչմանը»:

16 декабря Национальное Собрание созвало внеочередную сессию по инициативе  и  повестке дня правительства. Председатель НС А.Симонян сообщил, что, согласно ст.5 Конституционного закона "О Конституционном суде" (КС), избранный судья КС после выборов приводится к присяге на заседании НС.
Новоизбранные судьи КС С.Сафарян и О.Овакимян принесли присягу на заседании НС: “Вступая в должность судьи КС, клянусь обеспечивать верховенство Конституции, действовать независимо и беспристрастно, хранить верность высокому званию судьи КС”.