Մարտի 17-ին Ծաղկաձորում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստը: Նիստի ավարտից հետո միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, հայ-ռուսական համագործակցության մի...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Գեւորգյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի՝ մարտի 17-ին կայացած նիստում: «Հարգելի՛ գործընկերներ, Վստահ եմ՝ տեղյակ եք, որ շուրջ 95 օր է, ինչ Ադրբեջանը շրջափակել է Լաչինի միջանցքը, որ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մարտի 17-ին ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն. Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Շտեֆան Մալերիուսին եւ հիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանին: Ողջունելով հյուրե...
Հաշվետու տարին դինամիկ էր Հայաստան-ԵՄ եւ ԵՄ անդամ երկրների տեսանկյունից. ներկայացվել է Կառավարության ծրագրի 2022 թ. կատարողականը
2022 թվականը դինամիկ տարի էր Հայաստան-ԵՄ եւ ԵՄ անդամ երկրների տեսանկյունից: 2022 թվականի հոկտեմբերի 21-ին երկու ամիս ժամկետով Հայաստանում տեղակայվեց ԵՄ  քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությունը, որը հետագայում վերափոխվեց ավելի երկարաժամկետ ձեւաչափի: Այս մասին ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստն այս անգամ անցկացվել է Ծաղկաձորում: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, հայ-ռուսական համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանը ողջ...
Անհետաձգելի միջամտության եւ պաշտպանական որոշումների դեպքում առաջարկվում է կիրառել էլեկտրոնային հսկողության միջոցներ, ինչը թույլ կտա բռնության զոհերի պաշտպանությունն իրականացնել շատ ավելի արդյունավետ եղանակով եւ ոստիկանության տեսադաշտ բերել այն բոլոր դեպքերը, որոնք դուրս կմնային, եթե հսկողության այսպ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը միջազգային գործընկերներին տեղեկացրել է, որ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Արցախում, շփման գծի ամբողջ երկայնքով նկատվում է ադրբեջանական զինուժի, ծանր տեխնիկայի տեղաշարժ. սահմանամերձ բնակավայրերի...

On March 17, the 36th Meeting of the Inter-Parliamentary Commission on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the Federal Assembly of the Russian Federation was held in Tsaghkadzor.After the meeting the members of the Inter-Parliamentary Commission led by the RA NA ...
On March 17, the RA NA deputy, the member of the RA NA delegation to PACE Armen Gevorgyan gave a speech at the meeting of PACE Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development.“Dear colleagues As I am sure you know, it has been 95 days, and counting, that Azerbaijan has enforced a blo...
On March 17, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Satgis Khandanyan received the Director of the Regional Program Political Dialogue South Caucasus Konrad-Adenauer Stiftung (KAS) Foundation Stephan Malerius and the Head of the Foundation Yerevan Office Liana Marukyan.Taking in...
Financial Year is Dynamic from Viewpoint of Armenia-EU and EU Member States: Government Program 2022 Performance Introduced
2022 was a dynamic year from the viewpoint of Armenia-EU and EU member states. On 21 October 2022 the EU civil monitoring mission was deployed in Armenia for two months, which was later transformed into a longer-term format. The RA Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan said this int...
The 36th Meeting of the Inter-Parliamentary Commission on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the Federal Assembly of the Russian Federation was held this time in Tsaghkadzor....
It is proposed to use electronic surveillance measures in case of urgent intervention and protective decisions, which will allow to carry out the protection of victims of violence in a much more efficient way and bring to the police's attention all the cases that would have been left out if such sur...
The Chairperson of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan informed her international colleagues that movement of Azerbaijani armed forces and heavy military equipment on the borders of Armenia and Artsakh is observed along the whole contact lin...