Մարտի 17-ին Ծաղկաձորում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստը: Նիստի ավարտից հետո միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, հայ-ռուսական համագործակցության մի...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Գեւորգյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի՝ մարտի 17-ին կայացած նիստում: «Հարգելի՛ գործընկերներ, Վստահ եմ՝ տեղյակ եք, որ շուրջ 95 օր է, ինչ Ադրբեջանը շրջափակել է Լաչինի միջանցքը, որ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մարտի 17-ին ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն. Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Շտեֆան Մալերիուսին եւ հիմնադրամի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Լիանա Մարուքյանին: Ողջունելով հյուրե...
Հաշվետու տարին դինամիկ էր Հայաստան-ԵՄ եւ ԵՄ անդամ երկրների տեսանկյունից. ներկայացվել է Կառավարության ծրագրի 2022 թ. կատարողականը
2022 թվականը դինամիկ տարի էր Հայաստան-ԵՄ եւ ԵՄ անդամ երկրների տեսանկյունից: 2022 թվականի հոկտեմբերի 21-ին երկու ամիս ժամկետով Հայաստանում տեղակայվեց ԵՄ  քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությունը, որը հետագայում վերափոխվեց ավելի երկարաժամկետ ձեւաչափի: Այս մասին ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստն այս անգամ անցկացվել է Ծաղկաձորում: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, հայ-ռուսական համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանը ողջ...
Անհետաձգելի միջամտության եւ պաշտպանական որոշումների դեպքում առաջարկվում է կիրառել էլեկտրոնային հսկողության միջոցներ, ինչը թույլ կտա բռնության զոհերի պաշտպանությունն իրականացնել շատ ավելի արդյունավետ եղանակով եւ ոստիկանության տեսադաշտ բերել այն բոլոր դեպքերը, որոնք դուրս կմնային, եթե հսկողության այսպ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը միջազգային գործընկերներին տեղեկացրել է, որ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Արցախում, շփման գծի ամբողջ երկայնքով նկատվում է ադրբեջանական զինուժի, ծանր տեխնիկայի տեղաշարժ. սահմանամերձ բնակավայրերի...

17 марта в Цахкадзоре состоялось 36-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству НС РА и ФС РФ (МПК).По завершении заседания члены МПК под руководством вице-спикера НС РА, сопредседателя МПК А.Аршакяна и зампредседателя СФ ФС РФ, сопредседателя МПК Ю.Воробьева принял участие в открытии Ру...
17 марта на заседании Комиссии ПАСЕ по социальным вопросам, здравоохранению и стабильному развитию выступил депутат НС РА, член делегации НС РА в ПАСЕ А.Геворкян:"Уважаемые коллеги,уверен, знаете, что Азербайджан около 95 дней блокирует Лачинский коридор, который соединяет Нагорный Карабах с Армение...
17 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян принял директора региональной программы Фонда Конрада Аденауэра “Политический диалог: Южный Кавказ” Штефана Малериуса и руководителя Ереванского офиса Фонда Л.Марукян.Приветствуя гостей, С.Ханданян подчеркнул многолетнюю деяте...
Представлено исполнение в 2022 г. госпрограммы: отчетный год был динамичным с точки зрения РА-ЕС и стран-членов ЕС
“2022 г. был динамичным с точки зрения РА-ЕС и стран-членов ЕС. 21 октября 2022 г. в Армении сроком на два месяца была развернута гражданская наблюдательная миссия ЕС, которая впоследствии была преобразована в более долгосрочный формат”, - отметил заместитель министра иностранных дел П.Ованнисян, пр...
В Цахкадзоре состоялось 36-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству НС РА и ФС РФ (МПК).Вице-спикер НС РА, сопредседатель МПК А.Аршакян в своем приветственном слове подчеркнул, что армяно-российское союзническое взаимодействие основано на исторически сложившихся отношениях д...
“При неотложном вмешательстве и принятии защитных решений рекомендуется использовать меры электронного наблюдения, что позволит осуществлять защиту жертв насилия гораздо эффективнее и доводить до сведения полиции все дела, которые могли бы иметь место. если такие меры наблюдения не применялись”, - о...
Экстренные послания Т.Товмасян всем международным партнерам
Председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян проинформировала международных партнеров, что вдоль линии соприкосновения как в Армении, так и в Арцахе наблюдается передвижение азербайджанских вооруженных сил, тяжелой техники – это видно даже жителям пр...