Սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա Բելգիայի Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը:
Նշենք, որ պաշտոնական այցի ընթացքում Բելգիայի Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Սեպտեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 15-17-ի ԱԺ նիստերի օրակարգերի մասին ԱԺ որոշումների նախագծերը: ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգի ...
Սեպտեմբերի 11-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ քննարկվել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վարդան Պողոսյանը: Նա նշել է, որ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել մանկավարժական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր մանկավարժ Յուրի Յուզբաշյանին: Ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Յուզբաշյան, Շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ: Ձեր բազմամյա մանկավարժական գործունե...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի պարոն Հովնանյան,Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան 85-ամյակի առթիվ: Դուք ստեղծել եք մեր ժամանակների ազգային գործչի մի ինքնատիպ տեսակ, ով ամուր շաղկապված է Հայաստանի ու Արցախի ճակատագրին, համահայկական խնդիրներին՝ տարաբնույթ բ...

On September 11 the RA NA working consultation presided over by the RA NA Speaker Galust Sahakyan was held. The draft decisions on the agendas of the eighth session of the National Assembly of the fifth convocation and the September 15-17 sittings of the National Assembly were debated. 173 items and...
On September 11 the NA Standing Committees convened sittings.At the sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan the draft of the RA Constitutional Amendments was debated, which submitted the Official Representative of the RA President Var...
The RA NA President Galust Sahakyan sends a congratulatory message to the Doctor of Pedagogical Sciences, Professor, Honourary Pedagogue of the Republic of Armenia Yuri Yuzbashyan.The message reads:“Dear Mr Yuzbashyan,I congratulate you on your 80th birth anniversary.Your continuous pedago...
The RA NA President’s congratulatory message reads:“Dear Mr Hovnanian,Please, accept my sincere congratulations on your 85th birth anniversary. You have created a unique kind of a modern national figure, who is firmly connected with the destiny of Armenia and Artsakh, the all-Armenian problems, rang...