Ստրասբուրգում Վեհաժողովի աշնանային լիագումար նստաշրջանի կապակցությամբ գումարված նիստի ժամանակ Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովն ընդունել է հետեւյալ հայտարարությունը.«Մոնիտորինգի հանձնաժողովը ողջունում է Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների առաջընթացը, որն իրական...
Սեպտեմբերի 29-ին նիստեր են գումարել ԱԺ երկու մշտական հանձնաժողով: ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ մինչեւ մեկ տարով հետաձգվել է «Տեսանկարահանող կամ լուսանկարահանող սարքերով հայտնաբերված ճանապարհային երթեւեկությա...
«Արդի պայմաններում խորհրդարանների դերը միջազգային անվտանգության ապահովման գործում» խորագրով միջազգային խորհրդարանական չորրորդ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 2-ը Մոսկվա (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիի հետ: Գալուստ Սահակյանը, բարձր գնահատելով դեսպանի դիվանագիտական գործունեությունը, հատկապես կարեւորել է ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Իրանի Իսլամակ...
Սեպտեմբերի 29-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը բարձր է գնահատել ն...
ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիին՝ դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Բարձր գնահատելով եւ արժեւորելով Հայաստանի եւ Իրանի միջ...

Мониторинговая комиссия ПАСЕ приветствует прогресс конституционных реформ в Армении
В ходе созванного в Страсбурге осеннего пленарного заседания Мониторинговая комиссия ПАСЕ приняла следующее заявление:“Мониторинговая комиссия ПАСЕ приветствует прогресс конституционных реформ в Армении, которые осуществлены в тесном сотрудничестве с Венецианской комиссией. По мнению Венецианской ко...
29 сентября созваны заседания двух постоянных комиссий НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам – соответственно под председательством К.Нагапетяна и Г.Минасяна.В указанных комиссиях выступили соответственно по повесточным вопросам о...
Прощальная встреча Г.Саакяна с послом Ирана
29 сентября состоялась прощальная встреча Председателя НС Г.Саакяна с Чрезвычайным и Полномочным послом Исламской Республики Иран (ИРИ)  в РА Мохаммадом Реиси.Г.Саакян, высоко оценив дипломатическую деятельность посла, особо подчеркнул важность программ и проектов, реализованных в итоге сотрудн...
29 сентября председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран (ИРИ)  в РА Мохаммада Реиси, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.Приветствуя посла, А.Закарян высоко оценил проделанную им работу в р...
Посла Ирана в РА принял руководитель группы дружбы Армения - Иран
29 сентября руководитель группы дружбы Армения – Иран В.Багдасарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран (ИРИ)  в РА Мохаммада Реиси – в связи с завершением его дипломатической миссии. Высоко оценив нынешние разносторонние отношения между РА и ИРИ, В.Багдасарян отм...