Ստրասբուրգում Վեհաժողովի աշնանային լիագումար նստաշրջանի կապակցությամբ գումարված նիստի ժամանակ Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովն ընդունել է հետեւյալ հայտարարությունը.«Մոնիտորինգի հանձնաժողովը ողջունում է Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների առաջընթացը, որն իրական...
Սեպտեմբերի 29-ին նիստեր են գումարել ԱԺ երկու մշտական հանձնաժողով: ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ մինչեւ մեկ տարով հետաձգվել է «Տեսանկարահանող կամ լուսանկարահանող սարքերով հայտնաբերված ճանապարհային երթեւեկությա...
«Արդի պայմաններում խորհրդարանների դերը միջազգային անվտանգության ապահովման գործում» խորագրով միջազգային խորհրդարանական չորրորդ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 2-ը Մոսկվա (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիի հետ: Գալուստ Սահակյանը, բարձր գնահատելով դեսպանի դիվանագիտական գործունեությունը, հատկապես կարեւորել է ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Իրանի Իսլամակ...
Սեպտեմբերի 29-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը բարձր է գնահատել ն...
ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիին՝ դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Բարձր գնահատելով եւ արժեւորելով Հայաստանի եւ Իրանի միջ...

The Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), meeting on the margins of the Assembly's autumn plenary session in Strasbourg, approved the following statement yesterday: “The Monitoring Committee welcomes the progress of constitutional reform in Armenia, whic...
On September 29 the NA two Standing Committees convened sittings.At the sitting of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan the debate of the bill authored by the NA deputy Nikol Pashinyan “On Amending the RA Law on the Peculiarities...
On September 29 the RA NA Speaker Galust Sahakyan had a farewell meeting with Mohammad Raiesi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia.Highly assessing the Ambassador’s diplomatic activities Galust Sahakyan especially highlighted the pr...
On September 29 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received Mohammad Raiesi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the RA, who is going to complete of his diplomatic mission in Armenia.Welcoming the Ambassador, Arta...
On September 29 the Head of the NA Armenia-Iran Friendship Group Vahram Baghdasaryan received Mohammad Raiesi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia on the occasion of the completion of his diplomatic mission.Highly assessing and eval...