ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 28-29-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Կարեն Բոթոյանը:
Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ինչպես նաեւ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
ԱԺ փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի նաեւ առաջնագիծ:
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում: Հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը նշել է, որ առաջարկվող փոփոխությունները բխում են սահմանադրական բարեփոխումներից: Նա տեղեկացրել է, ...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում հանդիպում է ունեցել «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանի եւ պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող «MICROSOFT» ընկերության Կենտրոնական ...

The delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov will leave for Nagorno Karabakh Republic on October 28-29.
The NA deputies Gagik Melikyan and Karen Botoyan are in the Delegation.
The meetings of the parliamentary delegation are designed with the NKR President Bako Sahakyan, the NKR NA Speaker Ashot Ghulyan, as well as the representatives of the factions.
The delegation led by the NA Deputy Speaker will also leave for the frontline.
On October 28, at the initiative of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs working discussion on NA Rules of Procedure draft law was held.The Committee Chair Hovhannes Sahakyan has noted that the amendments being proposed stem from the Constitutional reforms. He informed that a working...
On October 27, in the parliament the RA NA deputy, the Chair of the Union of School-Centres Union of Legal Entities Ruzanna Muradyan had a meeting with the Director of MICROSOFT Company Armenia Office Liana Korkotyan and the Education Director in MICROSOFT Company covering Central and Eastern Europe...