ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 28-29-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Կարեն Բոթոյանը:
Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ինչպես նաեւ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
ԱԺ փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի նաեւ առաջնագիծ:
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում: Հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը նշել է, որ առաջարկվող փոփոխությունները բխում են սահմանադրական բարեփոխումներից: Նա տեղեկացրել է, ...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում հանդիպում է ունեցել «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանի եւ պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող «MICROSOFT» ընկերության Կենտրոնական ...

28-29 октября   с рабочим визитом в НКР будет находиться делегация, возглавляемая вице-спикером НС РА Э.Шармазановым.
В составе делегации депутаты НС Г.Меликян и К.Ботоян.
Намечаются встречи парламентской делегации с президентом НКР Б.Саакяном, председателем НС НКР А.Гуляном, а также с представителями фракций.
Возглавляемая вице-спикером НС РА делегация побывает также на передовой линии.
28 октября по инициативе Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам состоялось рабочее обсуждение проекта закона “Регламент НС”.  Председатель комиссии О.Саакян отметил, что предлагаемые поправки исходят из конституционных реформ. Он проинформировал, что еще в январе 2016 г. был...
27 октября депутат НС, председатель Союза юридических лиц “Союз школ-центров” Р.Мурадян встретилась с директором Армянского офиса компании MICROSOFT Л.Коркотян и находящимися с официальным визитом в Армении директором по вопросам образования Центральной и Восточной Европы MICROSOFT Кристодолусо...