ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում հանդիպում է ունեցել «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանի եւ պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող «MICROSOFT» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի կրթության հարցերով տնօրեն Քրիստոդոլուս Պապաֆոտիսի եւ ընկերության ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը եւ Վահրամ Մկրտչյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կրթության ոլորտին, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության եւ «MICROSOFT»-ի հայաստանյան գրասենյակի միջեւ գործակցությանն առնչվող հարցեր։
Ռուզաննա Մուրադյանը կարեւորել է «MICROSOFT» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, իրականացրած կրթական ծրագրերը, որոնց արդյունքում ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաները մատչելի են դառնում մանկավարժներին եւ ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներին։
ԱԺ պատգամավորը մանրամասներ է ներկայացրել իր գլխավորած միության գործունեության վերաբերյալ։
Ռուզաննա Մուրադյանը նաեւ նշել է, որ «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի հետ գործակցությունը կլինի շարունակական։
Լիանա Կորկոտյանն իր խոսքում նույնպես կարեւորել է «MICROSOFT» ընկերության եւ հայաստանյան տարբեր կազմակերպությունների ու գերատեսչությունների հետ կրթության ոլորտում համագործակցությունը։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը եւ «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Նշենք նաեւ, որ հյուրերը շրջայց են կատարել խորհրդարանում, եղել են նիստերի դահլիճում, լուսանկարվել։
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում: Հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը նշել է, որ առաջարկվող փոփոխությունները բխում են սահմանադրական բարեփոխումներից: Նա տեղեկացրել է, ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 28-29-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Կարեն Բոթոյանը: Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները ԼՂՀ նախագահ Բակո Սա...

On October 27, in the parliament the RA NA deputy, the Chair of the Union of School-Centres Union of Legal Entities Ruzanna Muradyan had a meeting with the Director of MICROSOFT Company Armenia Office Liana Korkotyan and the Education Director in MICROSOFT Company covering Central and Eastern Europe Christodoulos Papaphotis and the representatives of the Company. The NA deputies Margarit Yesayan and Vahram Mkrtchyan took part in the meeting.
In the course of the meeting issues regarding the sphere of education, the Union of School-Centres Union of Legal Entities and the MICROSOFT Armenia Office were discussed.
Ruzanna Muradyan highlighted the activities of MICROSOFT Company in our country, the implemented educational programmes, as a result of which, the modern information had technologies become accessible to the pedagogues and representatives of educational institutions.
The NA deputy presented details on the activities of the Union led by her.
Ruzanna Muradyan also noted that the cooperation with the MICROSOFT Armenia Office will be continuous.
In her word Liana Korkotyan also highlighted the cooperation of the MICROSOFT Company and Armenian different organizations and institutions in the sphere of education.
At the end of the meeting the RA NA deputy Ruzanna Muradyan and the Director of MICROSOFT Company Armenia Office Liana Korkotyan signed Memorandum of Cooperation.
We also note the guests took a tour in the parliament, had been to the Session Hall and had been taken photo.
On October 28, at the initiative of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs working discussion on NA Rules of Procedure draft law was held.The Committee Chair Hovhannes Sahakyan has noted that the amendments being proposed stem from the Constitutional reforms. He informed that a working...
The delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov will leave for Nagorno Karabakh Republic on October 28-29.The NA deputies Gagik Melikyan and Karen Botoyan are in the Delegation.The meetings of the parliamentary delegation are designed with the NKR President Bako Sahakyan,...