ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում հանդիպում է ունեցել «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանի եւ պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող «MICROSOFT» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի կրթության հարցերով տնօրեն Քրիստոդոլուս Պապաֆոտիսի եւ ընկերության ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը եւ Վահրամ Մկրտչյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կրթության ոլորտին, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության եւ «MICROSOFT»-ի հայաստանյան գրասենյակի միջեւ գործակցությանն առնչվող հարցեր։
Ռուզաննա Մուրադյանը կարեւորել է «MICROSOFT» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, իրականացրած կրթական ծրագրերը, որոնց արդյունքում ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաները մատչելի են դառնում մանկավարժներին եւ ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներին։
ԱԺ պատգամավորը մանրամասներ է ներկայացրել իր գլխավորած միության գործունեության վերաբերյալ։
Ռուզաննա Մուրադյանը նաեւ նշել է, որ «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի հետ գործակցությունը կլինի շարունակական։
Լիանա Կորկոտյանն իր խոսքում նույնպես կարեւորել է «MICROSOFT» ընկերության եւ հայաստանյան տարբեր կազմակերպությունների ու գերատեսչությունների հետ կրթության ոլորտում համագործակցությունը։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը եւ «MICROSOFT» ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Նշենք նաեւ, որ հյուրերը շրջայց են կատարել խորհրդարանում, եղել են նիստերի դահլիճում, լուսանկարվել։
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում: Հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը նշել է, որ առաջարկվող փոփոխությունները բխում են սահմանադրական բարեփոխումներից: Նա տեղեկացրել է, ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 28-29-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Կարեն Բոթոյանը: Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները ԼՂՀ նախագահ Բակո Սա...

27 октября депутат НС, председатель Союза юридических лиц “Союз школ-центров” Р.Мурадян встретилась с директором Армянского офиса компании MICROSOFT Л.Коркотян и находящимися с официальным визитом в Армении директором по вопросам образования Центральной и Восточной Европы MICROSOFT Кристодолусом Папафотисом и представителями компании. На встрече присутствовали депутаты НС М.Есаян и В.Мкртчян.
В ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся образовательной сферы,   сотрудничества между Союзом юридических лиц “Союз школ-центров” и Армянским офисом MICROSOFT.
Р.Мурадян подчеркнула важность деятельности компании MICROSOFT в Армении, реализованных образовательных программ, в результате чего современные информационные технологии (ИТ) становятся доступными педагогам и представителям учебных заведений.
Депутат НС подробно представила деятельность возглавляемой ею ассоциации.
Р.Мурадян также отметила, что сотрудничество с Армянским офисом MICROSOFT будет постоянным.
Л.Коркотян в своем слове подчеркнула важность сотрудничества в сфере образования Армянского офиса MICROSOFT с различными организациями и ведомствами РА.
В завершение встречи депутат НС Р.Мурадян и директор Армянского офиса компании MICROSOFT Л.Коркотян подписали Меморандум о сотрудничестве.
Гости ознакомились со зданием парламента, сфотографировались в зале заседаний НС.
28 октября по инициативе Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам состоялось рабочее обсуждение проекта закона “Регламент НС”.  Председатель комиссии О.Саакян отметил, что предлагаемые поправки исходят из конституционных реформ. Он проинформировал, что еще в январе 2016 г. был...
28-29 октября  с рабочим визитом в НКР будет находиться делегация, возглавляемая вице-спикером НС РА Э.Шармазановым.В составе делегации депутаты НС Г.Меликян и К.Ботоян.  Намечаются встречи парламентской делегации с президентом НКР Б.Саакяном, председателем НС НКР А.Гуляном, а также с пред...