Զարուհի Բաթոյանը մասնակցել է «Բնակչություն, ժողովրդագրություն եւ պտղաբերություն» խորագրով G7 խորհրդարանական աշխատաժողովին
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Բաթոյանը մասնակցել է դեկտեմբերի 1-ին Հռոմում կայացած «Բնակչություն, ժողովրդագրություն եւ պտղաբերություն» խորագրով G7 խորհրդարանական աշխատաժողովին, որի հրավերը ստացել է «Վերարտադրողական ու սեռական իրավունքների եվրոպական պառլամենտական ֆոր...
Քննարկում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Երեւանի մի շարք դպրոցների ուսուցիչների խնդրանքով խորհրդարանում դեկտեմբերի 1-ին կազմակերպել էր քննարկում, որի առանցքում էին վերջիններիս աշխատավարձի եւ կամավոր ատեստավորման հետ կապված հարցերը: Ուսուցիչ...
Կարեւորվել է հայ-հունգարական դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումը
Հայ-հունգարական դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումը կարեւորել է ԱԺ Հայաստան-Հունգարիա բարեկամական խմբի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանը դեկտեմբերի 1-ին Հունգարիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայազգի պատգամավոր Նիկողոս Ակոբյանի ղեկավար...

З.Батоян на парламентском семинаре G7 “Население, демография и рождаемость”
Депутат фракции НС "Гражданский договор" З.Батоян приняла участие в состоявшемся 1 декабря в Риме парламентском семинаре G7 на тему "Население, демография и рождаемость", на который была приглашена "Европейским парламентским форумом по репродуктивным и сексуальным правам" (EPF).На этой платформе обс...
01.12.2023
Дебаты в Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта
1 декабря Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта организовала дебаты по обращению учителей ряда школ Еревана, в центре которых стали вопросы, связанные с их зарплатой и добровольной аттестацией.Учителя представили волнующие их неотложные воп...
Подчеркнута важность восстановления армяно-венгерских дипломатических отношений
1 декабря на встрече с делегацией, возглавляемой армянским депутатом НС Венгерской Республики Н.Акобяном, руководитель группы дружбы НС Армения-Венгрия, член фракции "Гражданский договор" Р.Григорян подчеркнула важность восстановления армяно-венгерских дипломатических отношений. Она отметила, что су...