«Խորապես ցնցված եմ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ՍՈՒ-25 գրոհային ինքնաթիռի կործանման եւ զինվորական օդաչուներ, փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի ու մայոր Մովսես Մանուկյանի զոհվելու ծանր լուրից: Վստահ եմ, որ օդային աղետի պատճառների բացահայտումը թույլ կտա հետագայում բացառել նման ողբերգության կրկնությո...
Դեկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի սկզբում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ գրանցվել է 24 պատգամավոր: Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ...
«Խոր վշտով տեղեկացա անվանի վիրաբույժ, բժշկական գիտությունների դոկտոր, Հայաստանի Հանրապետության գիտության վաստակավոր գործիչ, իմ սիրելի ուսուցիչ, իսկ հետո ավագ գործընկեր Պավել Անանիկյանի մահվան մասին: Պավել Անանիկյանը ոչ միայն մարդկային բազմաթիվ կյանքեր փրկած մեծավաստակ վիրաբույժ էր եւ բժշկական գործի ...

Соболезнование Председателя НС А.Баблояна
“Глубоко потрясен вестью о крушении штурмовика Су-25 Вооруженных Сил РА и гибели военных летчиков – подполковника А.Бабаяна и майора М.Манукяна. Уверен, выявление причин авиакатастрофы позволит в дальнейшем исключить повторение подобных трагедий, а происшедшее никоим образом не отразится на боевом д...
4 декабря Председатель НС А.Баблоян в начале очередного заседания сообщил, что зарегистрировалось 24 депутата. Спикер парламента отметил, что, согласно ч.4 ст.51 конституционного закона РА “Регламент НС”,  регистрация продолжается до регистрации необходимого числа депутатов, но не более 4 часов...
“С неизбывной болью узнал о кончине хирурга, доктора медицинских наук, Заслуженного деятеля науки РА, моего дорогого учителя, а затем старшего коллегу Павла Ананикяна.Павел Ананикян не только заслуженный хирург, спасший множество человеческих жизней, и опытный организатор врачебного дела, но также н...