«Խորապես ցնցված եմ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ՍՈՒ-25 գրոհային ինքնաթիռի կործանման եւ զինվորական օդաչուներ, փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի ու մայոր Մովսես Մանուկյանի զոհվելու ծանր լուրից: Վստահ եմ, որ օդային աղետի պատճառների բացահայտումը թույլ կտա հետագայում բացառել նման ողբերգության կրկնությո...
Դեկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի սկզբում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ գրանցվել է 24 պատգամավոր: Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ...
«Խոր վշտով տեղեկացա անվանի վիրաբույժ, բժշկական գիտությունների դոկտոր, Հայաստանի Հանրապետության գիտության վաստակավոր գործիչ, իմ սիրելի ուսուցիչ, իսկ հետո ավագ գործընկեր Պավել Անանիկյանի մահվան մասին: Պավել Անանիկյանը ոչ միայն մարդկային բազմաթիվ կյանքեր փրկած մեծավաստակ վիրաբույժ էր եւ բժշկական գործի ...

“I was deeply shocked to hear the bad news about the crash of the SU-25 attack plane and death of the military pilots, Lieutenant-Colonel Armen Babayan and Mayor Movses Manukyan.I am sure that the revelation of the air disaster reasons will let us exclude the repetition of such t...
On December 4, at the beginning of the RA NA regular sitting the RA NA Speaker Ara Babloyan informed that 24 deputies were registered. The Speaker of the parliament noted that under Part 4 of Article 51 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, the registration would continue until the re...
“I learnt with deep grief about the death of the well-known surgeon, Doctor of Medical Sciences, Honorary Worker of Science of the Republic of Armenia, my dear teacher, and then senior colleague Pavel Ananikyan.Pavel Ananikyan was not only an honorary surgeon, who saved numerous human lives and a sk...