Ազգային ժողովի նախագահը պարգեւատրեց խորհրդարանի վերակառուցված նիստերի դահլիճի ճարտարապետներին ու շինարարներին
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում  տեղի ունեցավ Ազգային ժողովի վերակառուցված նիստերի դահլիճի ճարտարապետների ու շինարարների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ Ազգային ժողովի պատվո մեդալով պարգեւատրվեցին ճարտարապետներ Նարեկ Սարգսյանը, Անահիտ Թ...
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկվեց ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի եզրակացությունը 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ՀՀ ԱԺ ժ...
Ծառայության մեկնելուց առաջ հայրենիքի ապագա պաշտպանները օրհնություն ստացան
Նոյեմբերի 9-ին Երեւանի Դավիթաշեն համայնքի Սրբոց Նահատակաց եկեղեցու բակում Մաշտոցի զինկոմիսարիատի 24 զինակոչիկներին ազգային բանակ ճանապարհելու կապակցությամբ կազմակերպվել էր տոնական հանդիսավոր արարողություն, որին մասնակցում էին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժո...

Председатель НС наградил архитекторов и строителей реконструированного зала заседаний парламента
9 ноября в Позолоченном зале НС состоялась торжественная церемония награждения архитекторов и строителей реконструированного зала заседаний парламента.По  распоряжению Председателя НС О.Абраамяна Почетной медалью НС награждены архитекторы  Н.Саргсян, А.Тарханян, строители Г.Галстян, К.Сарк...
09.11.2010
9 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством Д.Арутюняна обсуждалось заключение комиссии по мониторингу хода исполнения предложений, включенных в заключение Временной комиссии НС РА по изучению событий 1-2 марта 2008 г. в Ереване и их причин....
Благословление перед проводами в армию будущих защитников Родины
9 ноября во дворе церкви Св.Мучеников  ереванской общины Давидашен  в связи с мобилизацией в Национальную армию 24 призывников Маштоцкого военкомата была организована праздничная торжественная церемония проводов, в которой приняли участие председатель Постоянной комиссии НС по обороне, нац...