Ազգային ժողովի նախագահը պարգեւատրեց խորհրդարանի վերակառուցված նիստերի դահլիճի ճարտարապետներին ու շինարարներին
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում  տեղի ունեցավ Ազգային ժողովի վերակառուցված նիստերի դահլիճի ճարտարապետների ու շինարարների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ Ազգային ժողովի պատվո մեդալով պարգեւատրվեցին ճարտարապետներ Նարեկ Սարգսյանը, Անահիտ Թ...
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկվեց ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի եզրակացությունը 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ՀՀ ԱԺ ժ...
Ծառայության մեկնելուց առաջ հայրենիքի ապագա պաշտպանները օրհնություն ստացան
Նոյեմբերի 9-ին Երեւանի Դավիթաշեն համայնքի Սրբոց Նահատակաց եկեղեցու բակում Մաշտոցի զինկոմիսարիատի 24 զինակոչիկներին ազգային բանակ ճանապարհելու կապակցությամբ կազմակերպվել էր տոնական հանդիսավոր արարողություն, որին մասնակցում էին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժո...

Speaker of the National Assembly Awards the Architects and Builders of the Reconstructed Session Hall of the Parliament
On November 9 in the NA Gilded Hall the solemn ceremony of awarding the architects and builders of the reconstructed session hall of the National Assembly was held. By the order of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan architects Narek Sargsyan, Anahit Tarkhanyan, builders Gagik Galstyan, Karen Sargsyan an...
09.11.2010
On November 9 at the sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs the conclusion of the Committee on the monitoring of the procedure of the fulfillment of the proposals included in the conclusion of RA NA Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerev...
Future Defenders of the Motherland Blessed Before Leaving for Service
On November 9, on the occasion of the seeing off of 24 recruits of Mashtots Military Commissariat to the National Army in the Surp Nahatakats/St. Martyrs Church Yard of Davitashen community of Yerevan a festive solemn ceremony was organized. The Chairman of the NA Standing Committee on Defense, Nati...