ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը «Երեխայի իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում» թեմայով խորհրդարանական լսումների ընթացքում
Դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ առողջապահության ու ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ կազմակերպված խորհրդարանական լսումների քննարկման թեման էր «Երեխայի իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում»:         ...
09.12.2008
Քննարկման առանցքում են Երեւանի քաղաքաշինական եւ տրանսպորտային խնդիրները
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 9-ին անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ «Երեւանի քաղաքաշինական եւ տրանսպորտային հիմնախնդիրները թեմայով»` պատգամավորների, պետական գերատեսչական մարմինների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ այլ շահագր...
Երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը նվիրված խորհրդարանական լսումներ
Դեկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին, ժամը 12-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում ԱԺ պետական-իրավական հարցերի եւ Աժ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպում են  խորհրդարանական լսումներ` «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օր...

Speech of Mr. Hovik Abrahamyan, President of the Republic of Armenia, on the Theme of Protection of the Children’s Rights in Armenia
On December 9 the theme of the discussion of the parliamentary hearings organized by the initiative of the NA Standing Committees on Health Care and Protection of Human Rights and Public Affairs was: Protection of Child’s Rights in Armenia.NA deputies, members of the government, specialists of the s...
09.12.2008
Debate on Urban Development and Transport Issues of Yerevan
On December 9, on the initiative of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly, parliamentary hearings on the theme of “Urban Development and Transport Issues of Yerevan” were held. MPs, representatives of the state department bodies, NGOs and other interested persons partic...
Parliamentary Hearings Dedicated to the Protection of the Children’s Rights