ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը «Երեխայի իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում» թեմայով խորհրդարանական լսումների ընթացքում
Դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ առողջապահության ու ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ կազմակերպված խորհրդարանական լսումների քննարկման թեման էր «Երեխայի իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում»:         ...
09.12.2008
Քննարկման առանցքում են Երեւանի քաղաքաշինական եւ տրանսպորտային խնդիրները
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 9-ին անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ «Երեւանի քաղաքաշինական եւ տրանսպորտային հիմնախնդիրները թեմայով»` պատգամավորների, պետական գերատեսչական մարմինների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ այլ շահագր...
Երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը նվիրված խորհրդարանական լսումներ
Դեկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին, ժամը 12-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում ԱԺ պետական-իրավական հարցերի եւ Աժ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպում են  խորհրդարանական լսումներ` «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օր...

Выступление Председателя НС РА О.Абраамяна на парламентских слушаниях "Защита прав ребенка в Армении"
9 декабря темой дебатов парламентских слушаний, организованных по инициативе постоянных комиссий НС по здравоохранению и защите прав человека и общественным вопросам, была “Защита прав ребенка в Армении”.В парламентских слушаниях участвовали депутаты НС, члены правительства, специалисты в области об...
09.12.2008
В центре внимания – градостроительные и транспортные проблемы Еревана
9 декабря по инициативе Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам были проведены парламентские слушания на тему “Градостроительные и транспортные проблемы Еревана” – с участием депутатов, представителей  государственных ведомственных органов, общественных организаций и других заинтересов...
Парламентские слушания, посвященные защите прав детей