ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը գումարեց արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը քվեարկության դրեց արտահերթ նստաշրջանի անցկացման հատուկ ընթացակարգի եւ մի շա...
10.12.2013
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ միջազգային սեմինար
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 10-ին Անի պլազա հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Մարդու իրավունքները զինված ուժերում» թեմայով միջազգային սեմինար, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, գործադիր մարմինների, հասարակական կազմակերպությու...
Դեկտեմբերի 10-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ հարակից օրենքների նախագծերի փաթեթը: Նախագծով առաջարկվում է ՝ օրենքն ընդունել նոր խմբագրությամբ, քանի որ գործ...

10 декабря по распоряжению Председателя НС О.Абраамяна, согласно ст.70 Конституции РА,  по инициативе Правительства РА Национальное Собрание созвало внеочередную сессию – по повестке дня инициатора.Председатель НС О.Абраамян поставил на голосование проекты решения об особой процедуре...
По инициативе постоянной комиссии НС состоялся международный семинар
10 декабря по инициативе Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам в гостинице “Ани Плаза” состоялся международный семинар на тему “Права человека в Вооруженнных силах”, в котором приняли учсатие депутаты НС, представители исполнительных органов, общественных ор...
10 декабря Постоянная комиссия НС по социальным вопросам под председательством А.Акопяна в первом, втором или третьем чтениях обсудила пакеты проектов о внесении поправок в законы РА “О государственных пособиях”, “О занятости”, “О государственных пенсиях”, “О пособиях по временной нетрудоспособности...