ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը գումարեց արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը քվեարկության դրեց արտահերթ նստաշրջանի անցկացման հատուկ ընթացակարգի եւ մի շա...
10.12.2013
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ միջազգային սեմինար
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 10-ին Անի պլազա հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Մարդու իրավունքները զինված ուժերում» թեմայով միջազգային սեմինար, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, գործադիր մարմինների, հասարակական կազմակերպությու...
Դեկտեմբերի 10-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ հարակից օրենքների նախագծերի փաթեթը: Նախագծով առաջարկվում է ՝ օրենքն ընդունել նոր խմբագրությամբ, քանի որ գործ...

By the decision of the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, under the Article 70 of the RA Constitution, on the initiative of the RA Government, on December 10 an extraordinary session of the RA National Assembly will be convened with the agenda established by the initiator. The NA Speaker Hovik Abrahamy...
10.12.2013
International Seminar is Held on the Initiative of the NA Standing Committee
On the initiative of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs on December 10 in Ani Plaza hotel an international seminar on the theme “Human Rights in the Armed Forces” was held, where the NA deputies, the representatives of the executive bodies, the NGOs and expe...
On December 10 the NA Standing Committee on Social Affairs, moderated by Hakob Hakobyan, debated the package of the draft law “On Amending the RA Law on State Allowances” and the related laws in the first reading.The deputies in the third reading debated the package of the laws “On Employment,” “On ...