Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2023 թվականի հուլիսի 10-ի ԱԺԽՈ-041-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հայաստանի Ազգային ժողովի խորհուրդը հուլիսի 10-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Այն վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը: ԱԺ խորհուրդը համաձայնություն է տվել հուլիսի 11-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն:   ...
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությունը
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ հուլիսի 10-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Զբաղվածության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցող, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի ...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 30-րդ հոբելյանական գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին
Հունիսի 29-ից հուլիսի 3-ը Հունաստանի Հալկիդիկի քաղաքում տեղի է ունեցել Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 30-րդ հոբելյանական գլխավոր վեհաժողովը, որը կրում էր «ՈՒՄՎ 30 տարիները. նոր մարտահրավերների եւ նոր հեռանկարների առջեւ» խորագիրը: Վեհաժողովի ավարտին ՈՒՄՎ գլխավոր քարտուղարի առաջարկությամբ...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Կառավարության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությանը
««Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» նախագծերի փաթեթի ընդունման նպատակն է հստակեցնել օրենքի լիազորող նորմերը: Այս մասին ասել է ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը:   ...

An extraordinary session of National Assembly to be convened on July 11 at 11:00 a.m.
Based on the initiative of the deputies of the National Assembly on convening an extraordinary session of the National Assembly and the decision of the NA Council of July 10, 2023, guided by Article 100 of the Constitution and Article 44 of the Rules of Procedure of the National Assembly Constitutio...
An extraordinary session to be convened by decision of NA Council
The Council of the National Assembly of Armenia convened an extraordinary sitting on July 10. It was chaired by the NA Vice President Ruben Rubinyan.The NA Council agreed to convene an extraordinary session of the National Assembly on July 11, at 11:00 a.m., according to the agenda and time frame se...
Legislative initiative authored by Government debated in second reading
The NA Standing Committee on Labor and Social Affairs chaired by Heriknaz Tigranyan debated the draft law on Making Amendments to the Law on Employment at the extraordinary sitting in the second reading on July 10.According to the key rapporteur, the RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Ru...
RA NA delegation takes part in work of 30th anniversary General Assembly of Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy
From June 29 to July 3, the 30th anniversary General Assembly of the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy (I.A.O.) was held in the city of Chalkidiki, Greece with the title of 30 years of I.A.O.: Facing new challenges. Before new perspectives. At the end of the Assembly, with the proposal of th...
NA Standing Committee on Labor and Social Affairs endorses legislative initiative authored by Government
The purpose of the adoption of the package of drafts on Making Amendments and Addenda to the Law on the Rights of Persons with Disabilities and on Making Amendments and Addenda to the Law on Assessment of Functionality of Person is to clarify the authorizing norms of the law. The co-rapporteur, the ...