Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2023 թվականի հուլիսի 10-ի ԱԺԽՈ-041-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հայաստանի Ազգային ժողովի խորհուրդը հուլիսի 10-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Այն վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը: ԱԺ խորհուրդը համաձայնություն է տվել հուլիսի 11-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն:   ...
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությունը
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ հուլիսի 10-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Զբաղվածության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցող, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի ...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 30-րդ հոբելյանական գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին
Հունիսի 29-ից հուլիսի 3-ը Հունաստանի Հալկիդիկի քաղաքում տեղի է ունեցել Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 30-րդ հոբելյանական գլխավոր վեհաժողովը, որը կրում էր «ՈՒՄՎ 30 տարիները. նոր մարտահրավերների եւ նոր հեռանկարների առջեւ» խորագիրը: Վեհաժողովի ավարտին ՈՒՄՎ գլխավոր քարտուղարի առաջարկությամբ...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Կառավարության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությանը
««Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» նախագծերի փաթեթի ընդունման նպատակն է հստակեցնել օրենքի լիազորող նորմերը: Այս մասին ասել է ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը:   ...

Внеочередная сессия НС – 11 июля, в 11:00
На основании инициативы депутатов НС о созыве внеочередной сессии НС и решения Совета НС от 10 июля 2023 г., руководствуясь ст.100 Конституции и ст.44 закона “Регламент Национального Собрания”, 11 июля, в 11:00, созывается внеочередная сессия НС по повестке дня инициатора....
10 июля Совет НС созвал внеочередное заседание под председательством вице-спикера НС Р.Рубиняна.Совет НС согласился созвать внеочередную сессию парламента 11 июля, в 11:00, по повестке дня и в сроки, установленные инициатором....
Законодательная инициатива правительства обсуждена во втором чтении
10 июля Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам под председательством Э.Тигранян на внеочередном заседании обсудила во втором чтении проект о внесении изменений в закон “О занятости населения”.По повестке заседания обстоятельно и аргументированно выступил основной докладчик заместитель...
Делегация НС РА на 30-й юбилейной Генассамблее МПАП
С 29 июня по 3 июля в городе Халкидики (Греция) состоялась 30-я юбилейная Генеральная Ассамблея Межпарламентской Ассамблеи Православия (МПАП) под девизом “30 лет МПАП: перед новыми вызовами и новыми перспективами”. В завершение Ассамблеи по предложению Генерального секретаря МПАП участники заседания...
Положительное заключение Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам законодательной инициативе правительства
“Цель принятия пакета проектов о внесении изменений и дополнений в законы “О правах лиц с инвалидностью” и “Об оценке функциональности личности” – уточнение уполномочивающих норм закона", - отметила основной докладчик заместитель министра труда и социальных вопросов Т.Степанян, представляя 10 июля п...