ՀՀ Ազգային ժողովը նոյեմբերի 15-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանը շարունակել է «Սահմանամերձ համայնքների սոցիալական աջակցության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը, որի վերաբերյալ ՀՀ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 15-ին հանդիպել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի եւ «Ուրարտու» համալսարանի դասախոսների ու ուսանողների հետ: Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում՝ Էդուարդ Շարմազանովը կարեւորել է ուսանողների հետ հանդիպ...
Թափուր աշխատատեղ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդատուի թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար ներկայացվում են հետեւյալ պահանջները. 1. բարձրագույն կրթություն, 2. հայերեն, ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուների գերազանց իմացությ...
Համատեղ հայտարարությամբ հանդես կգան ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի նախագահները
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի նախագահ Անկի Բրուկերս-Քնոլը լրատվամիջոցների համար հանդես կգան համատեղ հայտարարությամբ: ...

On November 15, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings, by voting passing the bills debated on the previous day.The parliament continued the debate of the draft law on Amending the RA Law on the Social Support of the Borderline Communities, on which the Chair of the RA N...
On November 15, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the lecturers and students of Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University and Urartu University.Welcoming the guests in the parliament, Eduard Sharmazanov highlighted this format of the meeting with the students which g...
On November 16, at 11:00 a.m. at the foyer next to the RA National Assembly Session Hall the RA NA President Ara Babloyan and the President of the Senate of the Kingdom of the Netherlands Ankie Broekers-Knol will make a joint statement for the media....