Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ մարտի 17-ին  գումարվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգային երկու հարցով` «Ժողովներ, հանրահավաքներ, երթեր եւ ցույցեր անցկացնելու մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով եւ այն երկու ընթերցմամբ ընդունելու...
Մարտի 17-ին Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստերն սկսվեցին երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին ԱԺ որոշման նախագծի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգի հաստատումով: Այնուհետեւ ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ նիստում քննարկված 20 օրենքի նախագծեր եւ վավերացրին միջազգային ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն, Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ` 2008 թ. մարտի 17-ին, ժամը 18.30-ին գումարվում է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ հետեւյալ օրակարգով.1.«Ժողովներ, հանրահավաքներ, երթեր եւ ցույցեր անցկա...

Парламент целиком принял проект, предлагающий поправки к закону “О проведении собраний, митингов, шествий и демонстраций” 17 марта по инициативе депутатов Национального Собрания созвано внеочередное заседание НС с двумя повесточными вопросами: с проектом закона “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О проведении собраний, митингов, шествий и демонстраций” и с проектом решения НС принять его двумя чт...
Началась работа очередных четырехдневных заседаний Национального Собрания 17 марта очередные четырехдневные заседания НС начались с утверждения проекта решения НС о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии и четырехдневных заседаний. Затем депутаты голосованием приняли обсуждавшиеся на предыдущем заседании 20 проектов законов и ратифицировали один международный д...
Внеочередное заседание НС – 17 марта Председатель НС РА Т.Торосян подписал постановление, по которому, согласно статье 70-й Конституции РА, по инициативе депутатов НС 17 марта, в 18.30 часов созывается внеочередная сессия НС со следующей повесткой дня: О внесении изменений и дополнений в закон РА “О проведении собраний, митингов, ... |