ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակության այցը Չեխիա
Հունիսի 16-18-ը Չեխիայի խորհրդարանի պատգամավորների պալատի արտաքին հարաբերությունների կոմիտեի նախագահ Կարել Շվարցենբերգի հրավերով աշխատանքային այցով Պրահայում էր գտնվում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձաժողովի պատվիրակությունը` հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի գլխավորությամբ: Պատվիրա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը գումարեց արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ԱԺ պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հունիսի 17-ին վախճանված «Ղարաբաղ» կոմիտեի ա...
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց զոհված զինվորների մայրերի հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 18-ին հանդիպեց զոհված զինվորների մայրերի հետ: Հանդիպումը կայացավ զոհված զինվորների մայրերի նախաձեռնությամբ: Նրանք ներկայացրին իրենց սոցիալական դժվարությունները, որոնք, ըստ մայրերի, պայմանավորված են օրենքով տրված արտոնությունների ոչ բավարար լինելո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, հունիսի 18-ին՝ ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

Visit of the Delegation of the NA Standing Committee on Foreign Relations to the Czech Republic
On June 16-18 the delegation of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations led by the Committee Chairman Artak Zakaryan was in Prague on a working visit at the invitation of Karel Schwarzenberg, Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Chamber of Deputies of the Czech Parliament. T...
On June 18 by the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, the RA National Assembly convened an extraordinary session with the agenda defined by the initiator.The NA deputies in one-minute silence honoured th...
NA Deputy Speaker Meets with the Deceased Soldiers' Mothers
On June 18 the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov met with the deceased soldiers’ mothers.The meeting took place at the initiative of the deceased soldiers’ mothers. They presented their social difficulties, which, according to the mothers, are conditioned by the insuffi...