Մայիսի 19-22-ը Լյուքսեմբուրգում կայացել է ՆԱՏՕ ԽՎ գարնանային նստաշրջանը:  Աշխատանքներին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորները` կառույցում մեր երկրի պատվիրակության ղեկավար Անդրանիկ Քոչարյանի գլխավորությամբ: Մանրամասները՝ տեսանյությում:  ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի,  բարձրաստիճան պաշտոնյաների, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների հետ Հանրապետության տոնի առթիվ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր: Պետական այրերը մասնակցել են հանդի...
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ Առաջին Հանրապետության տոնի առթիվ: Հանրապետության քաղաքացի լինելը, որքան էլ այդ ժամանակների համար անծանոթ իրողություն էր, այնուամենայնիվ, նոր դարաշրջանի սկիզբն էր, որն անշրջելի էր լինելու ժողովրդավարության եւ մեր օրերի Հանրապետությանը հասնելու համար: Մեր ժողովրդ...

NA delegation takes part in works of NATO PA Spring Session
On May 19-22, the NATO PA Session was held in Luxembourg. The deputies of the National Assembly took part in the works led by the Head of the delegation of our country Andranik Kocharyan. ...
On the occasion of Republic Day, the RA NA President Alen Simonyan with the Prime Minister Nikol Pashinyan, the President of the Republic Vahagn Khachaturyan, the high ranking officials, the deputies of the Civil Contract Faction visited Sardarapat Battle Memorial Complex....
Congratulatory message by RA NA President Alen Simonyan on Republic Day
Dear compatriots,I congratulate you on First Republic Day!Being the citizen of the Republic, as it was an unknown reality for those times, nevertheless, it was the beginning of the new era, which would be irreversible for reaching democracy and the Republic of our days....