ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի Ազգային ժողովի Հանրապետության խորհրդի նախագահ Բորիս Բատուրայի հետ
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 15-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Հանրապետության խորհրդի նախագահ Բորիս Բատուրայի հետ` վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Քննարկվել են երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցները նշել  են առկա կապերը խորացնելու  եւ համագործակցության ոլորտները ընդլայնելու անհրաժեշտությունը: Կարեւորվել է նաեւ  խորհրդարանների միջեւ փորձի փոխանակումը:
15.03.2010
Մարտի 15-ի Ազգային ժողովի  քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերի հաստատումով: Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց ավանդական դարձած բաց դասին մասնակցելու նպատակով ԱԺ նիստերի դահլիճում գտնվող Երեւանի հանրակրթական դպրոցների բարձր դասարանի աշակերտների...
Հերթական բաց դասին մասնակցեցին Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի դպրոցականները
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում մարտի 15-ին խորհրդարանում անցկացվեց հերթական բաց դասը, որին այս անգամ մասնակցեցին Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի դպրոցների 10-րդ դասարանցիները: Բաց դասն անցկացրեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: «Շատ կարեւոր է հենց այս հասակից մասնակցել պետության ...
Գարնան բոլոր գույներն ու ջերմությունը` խորհրդարանում
Մարտի 15-ին գարնանային ջերմ ու պայծառ գույներով էր ողողվել խորհրդարանի կանաչ սրահը.  առիթը  սրահի պատերը զարդարած ՀՀ վաստակավոր նկարիչ, պրոֆեսոր Հրանտ Թադեւոսյանի  գեղանկարներն էին: ՀՀ վաստակավոր նկարիչ, պրոֆեսոր Հրանտ Թադեւոսյանը ծնվել է Արթիկի շրջանի Արեւշատ գյուղում: Հայաստանի նկար...

Состоялась телефонная беседа Председателя НС РА О.Абраамяна с Председателем Совета НС Республики Беларусь Б.Батурой
15 марта состоялась телефонная беседа Председателя НС РА Овика Абраамяна с Председателем Совета НС Республики Беларусь Борисом Батурой – по   инициативе последнего.
Обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества парламентов двух стран. Собеседники отметили необходимость углубления существующих связей и расширения сфер сотрудничества. Подчеркнута также важность обмена опытом между парламентами.
15.03.2010
15 марта работа очередных четырехдневных заседаний  НС началась с утверждения повесток дня  сессии и четырехдневки.Председатель НС О.Абраамян приветствовал присутствующих в зале заседаний парламента участников ставшего традиционным “открытого урока” – старшеклассников ереванских общеобразо...
В очередном “открытом уроке” участвовали школьники ереванского административного района Центр
15 марта в Национальном Собрании прошел очередной “открытый урок” с участием десятикласссников школ ереванского административного района Центр.  “Открытый урок”  провел Председатель НС РА О.Абраамян. Обращаясь к школьникам, он отметил: “Очень важно именно с этого возраста участвовать в дел...
Все цвета и тепло весны – в парламенте
15 марта весенними теплыми и яркими цветами  наполнилось Зеленое фойе  парламента – поводом явилась украсившая его стены живопись Заслуженного художника РА, профессора Гранта Тадевосяна.Заслуженный художник РА, профессор Г.Тадевосян родился в селе Аревшат Артикского района. Член Союза худо...