ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի Ազգային ժողովի Հանրապետության խորհրդի նախագահ Բորիս Բատուրայի հետ
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 15-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Հանրապետության խորհրդի նախագահ Բորիս Բատուրայի հետ` վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Քննարկվել են երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցները նշել  են առկա կապերը խորացնելու  եւ համագործակցության ոլորտները ընդլայնելու անհրաժեշտությունը: Կարեւորվել է նաեւ  խորհրդարանների միջեւ փորձի փոխանակումը:
15.03.2010
Մարտի 15-ի Ազգային ժողովի  քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերի հաստատումով: Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց ավանդական դարձած բաց դասին մասնակցելու նպատակով ԱԺ նիստերի դահլիճում գտնվող Երեւանի հանրակրթական դպրոցների բարձր դասարանի աշակերտների...
Հերթական բաց դասին մասնակցեցին Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի դպրոցականները
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում մարտի 15-ին խորհրդարանում անցկացվեց հերթական բաց դասը, որին այս անգամ մասնակցեցին Երեւանի Կենտրոն վարչական շրջանի դպրոցների 10-րդ դասարանցիները: Բաց դասն անցկացրեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: «Շատ կարեւոր է հենց այս հասակից մասնակցել պետության ...
Գարնան բոլոր գույներն ու ջերմությունը` խորհրդարանում
Մարտի 15-ին գարնանային ջերմ ու պայծառ գույներով էր ողողվել խորհրդարանի կանաչ սրահը.  առիթը  սրահի պատերը զարդարած ՀՀ վաստակավոր նկարիչ, պրոֆեսոր Հրանտ Թադեւոսյանի  գեղանկարներն էին: ՀՀ վաստակավոր նկարիչ, պրոֆեսոր Հրանտ Թադեւոսյանը ծնվել է Արթիկի շրջանի Արեւշատ գյուղում: Հայաստանի նկար...

Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan Has a Telephone Conversation with the Chairman of the Council of the Republic of the National Assembly of the Republic of Belarus Boris Batura
On March 15 the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan had a telephone conversation with the Chairman of the Council of the Republic of the National Assembly of the Republic of Belarus Boris Batura on the latter’s initiative.
The sides discussed issues the cooperation of the parliaments of the two countries. The interlocutors noted the necessity of deepening and expanding the spheres of cooperation. He highlighted the exchange of experience between the parliaments.
15.03.2010
On March 15 the four-day sittings of the National Assembly began with the approval of the draft laws of the agendas of the session and the four-day sittings.The Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan welcomed the students of the Yerevan general education senior schools, who were in the se...
Students of Yerevan Kentron Administrative Region Participate in the Regular Open Lesson
Within the framework of the Open Doors policy of the National Assembly on March 15 the regular open lesson was held in the parliament, where the 10th form students of the schools of Yerevan Kentron administrative region took part this time. The NA Speaker Hovik Abrhamyan held the open lesson. “It’s ...
All the Colours and Warmth of the Spring in the Parliament
On March 15 the Green Hall of the parliament was filled with spring warm and bright colours: the occasion served the paintings of Honored Painter of the Republic of Armenia, professor Hrant Tadevosyan, which decorated the walls of the hall.Honored Painter of the Republic of Armenia, professor H...