Երեւանում աշխատանքները սկսեց ՆԱՏՕ ԽՎ Ռոուզ-Ռոթ 73-րդ սեմինարը
Մարտի 11-ին Երեւանի «Մարիոթ Արմենիա» հյուրանոցում  ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ համատեղ աշխատանքները սկսեց  Ռոուզ-Ռոութ 73-րդ սեմինարը «Տարածաշրջանային զարգացումները Հարավային  Կովկասում. մարտահրավերներ, հնարավորություններ եւ հեռանկարներ» թեմայով:Սեմինարը վար...
11.03.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին
Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ    նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ԵԱՀԿ ԽՎ պատվավոր նախագահ Գորան Լենմարկերը, ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Թինա Շոնը, ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի խորհրդական Հեյտոր Ռոմանան եւ պաշտոնատար այլ անձինք: ...
Երեւան է ժամանել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը
Մարտի 10-ի երեկոյան Երեւան է ժամանել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվավոր նախագահ, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցերով ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Շվեդիայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերու...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի բացման ժամանակ
Հարգարժան  պատգամավորներ, Տիկնայք եւ պարոնայք, Հարգելի հյուրեր, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի անունից ողջունում եմ  ձեզ` Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի մասնակիցներիդ, ովքեր մեր երկիր են ժամանել հետաքրքիր ու շահագրգիռ քննարկումներ անցկացնելու համար: Համոզված եմ, ձեզ կընձեռնվի նաեւ Հայաստանին ...

В Ереване начал работу 73-й семинар ПА НАТО Rose-Roth
11 марта в ереванской гостинице “Мариотт Армения” началась работа 73-го семинара ПА НАТО и НС РА Rose-Roth на тему “Региональные развития на Южном Кавказе: вызовы, возможности и перспективы”.Семинар вел глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Авагян, сообщивший, в частности,  что в дебатах участвуют ...
11.03.2010
Председатель НС РА принял Председателя ПА ОБСЕ
11 марта   Председатель НС РА Овик Абраамян принял возглавляемую Председателем Парламентской Ассамблеи ОБСЕ Жоао Соарешем делегацию, в составе которой почетный председатель ПА ОБСЕ Горан Ленмаркер, заместитель Генерального секретаря ПА ОБСЕ Тина Шон, советник Председателя ПА ОБСЕ Гейтор Ро...
В Ереван прибыла делегация, возглавляемая Председателем ПА ОБСЕ Жоао Соарешем
Вечером 10 марта в Ереван прибыла возглавляемая Председателем Парламентской Ассамблеи ОБСЕ Жоао Соарешем делегация, в составе которой почетный председатель ПА ОБСЕ, специальный представитель Председателя  ПА ОБСЕ по вопросам Нагорно-Карабахского (НК) конфликта, председатель Комиссии по внешним ...
Выступление Председателя НС РА О.Абраамяна на открытии семинара ПА НАТО Rose-Roth
Уважаемые депутаты,Дамы и господа,Уважаемые гости!От имени Национального Собрания Республики Армения приветствую вас, участников семинара Rose-Roth, прибывших в нашу страну для заинтересованного разговора.  Убежден, вам будет также предоставлена хорошая возможность ознакомления с Арменией. ...