Երեւանում աշխատանքները սկսեց ՆԱՏՕ ԽՎ Ռոուզ-Ռոթ 73-րդ սեմինարը
Մարտի 11-ին Երեւանի «Մարիոթ Արմենիա» հյուրանոցում  ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ համատեղ աշխատանքները սկսեց  Ռոուզ-Ռոութ 73-րդ սեմինարը «Տարածաշրջանային զարգացումները Հարավային  Կովկասում. մարտահրավերներ, հնարավորություններ եւ հեռանկարներ» թեմայով:Սեմինարը վար...
11.03.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին
Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ    նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ԵԱՀԿ ԽՎ պատվավոր նախագահ Գորան Լենմարկերը, ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Թինա Շոնը, ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի խորհրդական Հեյտոր Ռոմանան եւ պաշտոնատար այլ անձինք: ...
Երեւան է ժամանել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը
Մարտի 10-ի երեկոյան Երեւան է ժամանել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվավոր նախագահ, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցերով ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Շվեդիայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերու...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի բացման ժամանակ
Հարգարժան  պատգամավորներ, Տիկնայք եւ պարոնայք, Հարգելի հյուրեր, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի անունից ողջունում եմ  ձեզ` Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի մասնակիցներիդ, ովքեր մեր երկիր են ժամանել հետաքրքիր ու շահագրգիռ քննարկումներ անցկացնելու համար: Համոզված եմ, ձեզ կընձեռնվի նաեւ Հայաստանին ...

On March 11 in Tigran Mets Hall of Marriott Armenia hotel of Yerevan the three-day Rose-Roth seminar of the NATO Parliamentary Assembly began its works on ‘The Regional Developments in the South Caucasus: Challenges, Opportunities and Perspectives.”The Head of RA NA Delegation in NATO PA Karen Avagy...
11.03.2010
RA NA Speaker Receives OSCE PA President
On March 11, RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received the delegation led by OSCE PA President Joao Soares. On the delegation were OSCE PA President Emeritus Goran Lennmarker, OSCE PA Deputy Secretary General Tina Schon, Adviser to OSCE PA President Heitor Romana and other officials.Welcoming the gues...
Delegation Led by the President of OSCE Parliamentary Assembly Joao Soares Arrives in Yerevan
On the evening of March 10 the delegation led by OSCE PA President Joao Soares arrived in Yerevan. The delegation comprised of OSCE PA President Emeritus, Chairman of the Committee for Foreign Relations of the Swedish Parliament Goran Lennmarker, OSCE PA Deputy Secretary General Tina ...
Speech of RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan at the Opening of the NATO Parliamentary Assembly Rose-Roth Seminar
Dear deputies,Ladies and gentlemen,Dear guests,In the name of the National Assembly of the Republic of Armenia I greet you, the participants of Rose- Roth seminar, who arrived in our country for holding interesting and concerned discussions. I am sure that a good opportunity for getting introduced w...