ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգեւատրվեց հուշամեդալով
Հունվարի 29-ին Արտաշատում Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պարգեւատրեց «Պարույր Սեւակ» ոսկե հուշամեդալով՝ մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կայացման ու նրանց դերի բարձրացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց իր գործունեությունը գնահատելու համար: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահն անդրադարձավ արտաքին եւ ներքին քաղաքական մի քանի խնդիրների, խոսեց նաեւ առաջիկա նախագահական ընտրությունների մասին: Խորհրդարանի ղեկավարը ներկաներին փոխանցեց արդար եւ թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու իշխանությունների քաղաքական կամքը եւ նշեց, որ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում երեւան եկած որոշ թերություններ այսօր փորձում են վերացնել: Ընտրացուցակների եւ մրցակցային պայմանների վերաբերյալ որոշ դժգոհություններ Աժ նախագահը բնորոշեց որպես չհիմնավորված, միաժամանակ թափանցիկ ընտրությունների ապահովումը համարեց բոլոր թեկնածուների գործը:
ԱԺ նախագահը խոսեց նաեւ տարածքների համաչափ զարգացման ու դրան ուղղված քայլերի մասին՝ երկրի տնտեսական զարգացման ճանապարհին այն կարեւոր նախապայման համարելով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բրազիլիայի Ազգային Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի եւ Սենատի նախագահներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկո Մայային եւ Սենատի նախագահ Ժոզե Սարենեյին:«Խորը վշտով տեղեկացանք Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Սանտա Մարիա քաղաքում տեղի ունեցած աղետալի հրդեհի մասին...
Հունվարի 29-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Հոգեբուժական օգնության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում լրա...
Ամփոփվեցին ԵԽԽՎ 2013 թվականի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքների արդյունքները
Հունվարի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը, պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը ամփոփեցին հունվարի 21-25-ը Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ԵԽԽՎ 2013 թվա...

On January 29 in Artashat the Head of Ararat Marz Edik Barseghyan awarded the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan “Paruir Sevak” golden memorial medal for significant contribution to the social-economic development, territorial administration and establishment of local self-government bodies of the marz and in raising of their role.
The NA President thanked for appreciating his activities. In the course of the meeting the NA President touched upon several foreign and inner political problems, also talked about the upcoming presidential elections. The Head of the Parliament conveyed to those present the authorities’ political will of holding fair and transparent elections and noted that now they try to eliminate some shortcomings, which have come about during the parliamentary elections. The NA President characterized some dissatisfaction on election list and competition conditions as non-substantiated and deemed the provision of transparent elections to be the job of all the candidates.
The NA President also talked about adequate development of the territories and steps taken to that on the way of the economic development of the country considering it an important precondition.
RA NA President Hovik Abrahamyan Sends Telegrams of Condolence to the Presidents of the Chamber of Deputies of the National Congress and the Senate of Brazil
The RA NA President Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolence to Marco Maia, President of the Chamber of Deputies, and José Sarney, President of the Senate of the Federal Republic of Brazil.“I learnt with deep grief about the disastrous fire occurred in the city of Santa Maria of the F...
RA NA Standing Committees Are Held
On January 29 the standing committees of the National Assembly convened sittings.The NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood moderated by Ara Babloyan in the first reading debated the package of bills “On Amending the RA Law on Psychiatric Aid” and “On Amending the RA Law on Ad...
Results of the Works of the First Part of the PACE 2013 Session are Summed Up
On January 29 at the press conference held in the RA National Assembly the Head of the RA NA Delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Davit Harutyunyan, members of the delegation Arpine Hovhannisyan and Naira Karapetyan summed up the results of the works of the first ...