ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգեւատրվեց հուշամեդալով
Հունվարի 29-ին Արտաշատում Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պարգեւատրեց «Պարույր Սեւակ» ոսկե հուշամեդալով՝ մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կայացման ու նրանց դերի բարձրացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց իր գործունեությունը գնահատելու համար: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահն անդրադարձավ արտաքին եւ ներքին քաղաքական մի քանի խնդիրների, խոսեց նաեւ առաջիկա նախագահական ընտրությունների մասին: Խորհրդարանի ղեկավարը ներկաներին փոխանցեց արդար եւ թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու իշխանությունների քաղաքական կամքը եւ նշեց, որ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում երեւան եկած որոշ թերություններ այսօր փորձում են վերացնել: Ընտրացուցակների եւ մրցակցային պայմանների վերաբերյալ որոշ դժգոհություններ Աժ նախագահը բնորոշեց որպես չհիմնավորված, միաժամանակ թափանցիկ ընտրությունների ապահովումը համարեց բոլոր թեկնածուների գործը:
ԱԺ նախագահը խոսեց նաեւ տարածքների համաչափ զարգացման ու դրան ուղղված քայլերի մասին՝ երկրի տնտեսական զարգացման ճանապարհին այն կարեւոր նախապայման համարելով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բրազիլիայի Ազգային Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի եւ Սենատի նախագահներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկո Մայային եւ Սենատի նախագահ Ժոզե Սարենեյին:«Խորը վշտով տեղեկացանք Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Սանտա Մարիա քաղաքում տեղի ունեցած աղետալի հրդեհի մասին...
Հունվարի 29-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Հոգեբուժական օգնության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում լրա...
Ամփոփվեցին ԵԽԽՎ 2013 թվականի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքների արդյունքները
Հունվարի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը, պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը ամփոփեցին հունվարի 21-25-ը Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ԵԽԽՎ 2013 թվա...

Председатель НС О.Абраамян награжден памятной медалью
29 января губернатор Араратской области Э.Барсегян в Арташате наградил Председателя НС О.Абраамяна золотой памятной медалью “Паруйр Севак” – за значительный вклад в социально-экономическое развитие, становление и повышение роли органов территориального управления и местного самоуправления  области.
Спикер парламента, поблагодарив за оценку своей деятельности, в выступлении обратился к ряду внутри- и внешнеполитических проблем, предстоящим президентским выборам, в частности подчеркнув, что власти полны решимости провести их максимально справедливыми и прозрачными. Имеющееся некоторое недовольство избирательными списками и стартовыми условиями спикер охарактеризовал как необоснованное, в то же время считая обеспечение транспарентных выборов делом всех кандидатов.
Председатель НС говорил также о соразмерном развитии территорий и шагах, предпринимаемых в этом направлении, считая их важным предусловием экономического развития страны.
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграммы соболезнования председателям Палаты депутатов Национального Конгресса и Сената Бразилии
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграммы соболезнования Председателю Палаты депутатов Национального Конгресса Федеративной Республики Бразилия Марко Майе и Председателю Сената  Жозе Сарене.Спикер парламента от имени Национального Собрания РА и себя лично передал глубокие соболезнования...
Состоялись заседания постоянных комиссий НС РА
29 января состоялись заседания постоянных комиссий НС  по вопросам здравоохранения, материнства и детства,  по защите прав человека и общественным вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по социальным вопросам,  соответственно под председательством А.Баблоя...
Обобщены итоги работы первой части сессии ПАСЕ 2013 года
29 января на созванной в парламенте пресс-конференции глава делегации НС РА в ПАСЕ Д.Арутюнян, члены делегации А.Ованисян и Н.Карапетян обобщили итоги работы состоявшейся 21-25 января в Страсбурге первой части сессии ПАСЕ 2013 года. Д.Арутюнян подробно представил и оценил как действенные выступления...