ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Յակուտիայում ուղղաթիռի կործանման կապակցությամբ ցավակցական հեռագրեր է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իր անունից ցավակց...
Համաեվրոպական խորհրդաժողով ՀՀ Ազգային ժողովում
Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության ստանձնման շրջանակներում հուլիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում իր աշխատանքներն սկսեց «Իրավունքի գերակայության եվրոպական չափորոշիչները եւ իշխանությունների հայեցողության սահմանները ԵԽ անդամ երկրներում» խորագրով համաեվրոպական խորհ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հուլիսի 3-ին հանդիպեց ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին միջխորհրդարանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կարեւորվեց պատգամավորական բարեկամ...
Պատվիրատուների փողերը «լափողներին»
Որոշ լրատվամիջոցների մոտ հատկապես վերջին օրերին զգալիորեն մեծացել է ապատեղեկատվական ակտիվությունը եւ իրենց պատվիրատուների փողերը «լափելու» անհագ ցանկությունը: Սա նշանակում է, որ նույնիսկ ամռան շոգին նրանց պատվիրատուները չեն հանգստանում եւ պահանջում են շարունակել հասարակությանն ապակողմնորոշելուն ուղղ...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Sends Telegrams of Condolences to the Speakers of the Federal Council of the Federal Assembly and the State Duma
The RA NA Speaker Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolences to the Speaker of the Federal Council of the Federal Assembly Valentina Matvienko and the Speaker of the State Duma Sergey Narishkin in connection with the helicopter crash in Yakutia.Expressing condolences in the name of the National ...
Pan-European Conference in the RA National Assembly
Within the frames of the chairmanship of the Republic of Armenia at the Committee of Ministers of the Council of Europe on July 3 in the Session Hall of the RA National Assembly the Pan-European Conference "The European Standards of Rule of Law and the Scope of Discretion of Powers in the ...
On July 3 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Erikas Petrikas, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the RA. In the course of the meeting the sides discussed issues regarding the inter-parliamentary cooperation...