ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Յակուտիայում ուղղաթիռի կործանման կապակցությամբ ցավակցական հեռագրեր է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իր անունից ցավակց...
Համաեվրոպական խորհրդաժողով ՀՀ Ազգային ժողովում
Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության ստանձնման շրջանակներում հուլիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում իր աշխատանքներն սկսեց «Իրավունքի գերակայության եվրոպական չափորոշիչները եւ իշխանությունների հայեցողության սահմանները ԵԽ անդամ երկրներում» խորագրով համաեվրոպական խորհ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հուլիսի 3-ին հանդիպեց ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին միջխորհրդարանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կարեւորվեց պատգամավորական բարեկամ...
Պատվիրատուների փողերը «լափողներին»
Որոշ լրատվամիջոցների մոտ հատկապես վերջին օրերին զգալիորեն մեծացել է ապատեղեկատվական ակտիվությունը եւ իրենց պատվիրատուների փողերը «լափելու» անհագ ցանկությունը: Սա նշանակում է, որ նույնիսկ ամռան շոգին նրանց պատվիրատուները չեն հանգստանում եւ պահանջում են շարունակել հասարակությանն ապակողմնորոշելուն ուղղ...

Телеграммы соболезнования Председателя НС РА О.Абраамяна Председателю СФ ФС РФ В.Матвиенко и Председателю Государственной Думы ФС РФ С.Нарышкину
От имени Национального Собрания Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования Вам и всем членам Совета Федерации и Государственной Думы ФС РФ  в связи с трагической гибелью людей в результате  крушения вертолета Ми-8 в Якутии. Искренне сочувствуем родным и близким поги...
На Всеевропейской конференции в НС РА
3 июля в рамках председательства РА в Комитете министров Совета Европы свою работу начала Всеевропейская конференция “Европейские стандарты верховенства права и пределы усмотрения властей в странах-членах СЕ”. В конференции участвуют более 80 представителей от  32 стран и международных структур...
3 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Литовской Республики в РА Э.Петрикасом.В ходе встречи сторонами обсуждены вопросы, касающиеся межпарламентского сотрудничества, более тесной работы депутатских групп дружбы, актив...