Ամփոփվեցին Հայաստան-Բելառուս միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 7-րդ նիստի աշխատանքները
Աժ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 11-14-ը աշխատանքային այցով գտնվում էր Բելառուսի Հանրապետությունում: Մինսկում խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցել է Հայաստանի Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 7-...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Պոդոլսկի մոտակայքում տեղի ունեցած ուղեւորատար ավտոբուսի վթարի կապակցությամբ ցավակցական հեռագրեր է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողով...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց Սալոնիկի քաղաքապետի եւ հայկական համայնքի նախագահի հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 16-ին ընդունեց Սալոնիկի քաղաքապետ Յանիս Բուտարիսին եւ Սալոնիկի հայկական համայնքի նախագահ Վարդգես Կոդակսյանին: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ՀՀ-ում Հունաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Վասիկի Դիկոպուլուն: ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով հյուրերին, կա...

Обобщена работа 7-го заседания Межпарламентской комиссии Армения – Беларусь
11-14 июля делегация, возглавляемая вице-спикером НС РА Э.Шармазановым, побывала с рабочим визитом в Республике Беларусь. В Минске парламентская делегация принимала участие в работе 7-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС Беларуси. В ходе визита вице-спикер в...
16.07.2013
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграммы соболезнования председателям СФ ФС и Государственной Думы РФ
Председатель НС РА О.Абраамян направил телеграммы соболезнования Председателю СФ ФС РФ В.Матвиенко и Председателю Государственной Думы ФС РФ С.Нарышкину:“От имени Национального Собрания Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования председателям и парламентариям Совета Федерации...
Вице-спикер НС РА встретился с мэром и председателем армянской общины Салоник
16 июля вице-спикер НС РА Э.Шармазанов принял мэра Салоник Я.Бутариса и председателя армянской общины города В.Кодаксяна. На встрече присутствовал также Временный Поверенный в делах Греции в РА В.Дикопулу. В ходе встречи отмечены близкие цивилизационные общности, вековая дружба народов, взаимно подч...