ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպեց Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի ներկայացուցչի հետ
Հուլիսի 17-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի Հարավկովկասյան տարածաշրջանային տնօրեն Յուլյա Բլեզիուսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ նույն հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի ղեկավար Նաիրա Գեւորգյանը: Հանդիպման ընթացքում կարեւ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը ափսոսանք է հայտնում եւ դատապարտում է
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  կրկին ցավակցելով Պոդոլսկի մոտակայքում տեղի ունեցած ուղեւորատար ավտոբուսի վթարի հետեւանքով  զոհվածների  հարազատներին` ափսոսանք է հայտնում եւ դատապարտում է վթարի կապակցությամբ մեղադրվող բեռնատարի վարորդ, ՀՀ քաղաքացի  Հրաչյա Հարությունյանի հանդեպ դատ...

Председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям встретился с представителем Фонда Фридриха Эберта
17 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с региональным директором по Южному Кавказу Фонда Фридриха Эберта Ю.Блезиус. На встрече присутствовала также руководитель Армянского филиала Фонда Н.Геворкян.В ходе встречи подчеркнута роль парламента Армении в воп...
17.07.2013
Председатель НС РА выражает сожаление и осуждает
Председатель НС РА О.Абраамян, вновь соболезнуя родным погибших вследствие аварии пассажирского автобуса под Подольском, выражает сожаление и осуждает недопустимое, негуманное отношение, проявленное в суде к обвиняемому в аварии водителю грузовика, гражданину РА Г.Арутюняну. Председатель НС выражает...