Իր «անաչառությամբ» աչքի ընկնող 1in.am լրատվական կայքի ղեկավարությունը ու նրա պատվիրատուները շարունակում են ամեն օր ապատեղեկատվություն տարածել: Դա ակնհայտ է հիշյալ կայքի ե՛ւ նախորդ նյութերում, ե՛ւ խնդրո առարկա՝ «Հովիկ Աբրահամյանը կմաքրի հետքերը» վերնագրով հրապարակման մեջ, երբ որոշակի թեմա թեժ պահելու համար միտումնավոր խեղաթյուրվում է իրականությունը, իսկ փաստերը վերածվում են կեղծ խաղաքարտերի, որոնցով ոմանք՝ ի դեմս կայքի պատվիրատուների, փորձում են ինչ-որ նպատակի հասնել:
Թեեւ դժվար է նման մտասեւեռումներ ունեցողներին ինչ-որ բան բացատրել, այդուհանդերձ, եւս մեկ անգամ շեշտենք, որ անհեթեթություն է ու անբարոյականություն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի անձը եւ անունը կապել Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանի գործունեության ու ձերբակալության հետ, քանի որ այդպիսի կապ գոյություն չունի:
Հաշվի առնելով 1in.am կայքի սերտ կապերն իրավապահ որոշակի շրջանակների հետ՝ ի դեմս հաճախակի վկայակոչվող աղբյուրների, կարծում ենք, որ ե՛ւ հավաստի լրատվության, ե՛ւ մարդկային տեսանկյունից ավելի օբյեկտիվ ու շահեկան կլինի, եթե կայքի պատասխանատուները որեւէ, այդ թվում եւ Տիգրան Վիրաբյանին վերաբերող քրեական գործի մասին լուր հրապարակելուց առաջ համապատասխան ճշգրտումներ անեն իրավապահ մարմինների հետ: Նույնիսկ եթե դա հակառակ է իրենց պատվիրատուների գործելակերպին:
Հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Ռումինիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կրինա Ռոդիքս Պրունարիուին` մեր երկրում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին` նշելով, որ նրա պաշտոնավարության տարիներին հայ-ռումինական հարաբերու...
Հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց Էրիկաս Պետրիկասին դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթեց արդյունավետ աշխատանք: Նա գոհունակությամբ նշեց, որ երկու երկր...

Члены армяно-румынской парламентской группы дружбы встретились с министром культуры Румынии
11 июля члены армяно-румынской парламентской группы дружбы С.Фарманян, А.Мхитарян и Т.Погосян встретились с министром культуры и национального наследия  Румынии Д.Барбу.Армянские парламентарии с удовлетворением отметили углубление армяно-румынских отношений в различных сферах, свидетельством че...
11.07.2013
Председатель НС О.Абраамян принял посла Румынии
11 июля Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Румынии в РА Крину Родикс Прунариу – в связи с завершением дипломатической миссии в нашей стране.Спикер парламента поблагодарил посла, отметив, что за годы ее пребывания в должности армяно-румынские отношения в различных сф...
Обсуждены предложения по местному самоуправлению
11 июля Постоянная комиссия НС по вопросам террриториальноого управления и местного самоуправления организовала рабочее совещание, которое вел председатель комиссии С.Маргарян.Члены комиссии вместе с руководителями ряда общин, представителями общественных организаций (ОО) и сотрудниками мэрий обсуди...
Председатель НС О.Абраамян принял новоназначенного посла Литовской Республики
11 июля Председатель НС О.Абраамян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Литовской Республики Эрикаса Петрикаса.О.Абраамян поблагодарил г-на Петрикаса с назначением и пожелал плодотворной работы. Он с удовлетворением отметил, что в развитии отношений двух стран в последние годы ...
Получено 1023 письма
Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС РА представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за второй квартал 2013 г. Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 388 писем, заместителям Председателя НС – 2...