Հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Ռումինիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կրինա Ռոդիքս Պրունարիուին` մեր երկրում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին` նշելով, որ նրա պաշտոնավարության տարիներին հայ-ռումինական հարաբերությունները տարբեր բնագավառներում դինամիկ զարգացել են: Նա անհրաժեշտ համարեց միջխորհրդարանական կապերի հետագա ակտիվացումը եւ երկկողմ շփումները: Հովիկ Աբրահամյանը կարեւորեց նաեւ առեւտրատնտեսական կապերի զարգացումը, համագործակցության խորացումը մշակույթի, գիտության, կրթության եւ այլ ոլորտներում:
Շնորհակալություն հայտնելով համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար եւ անդրադառնալով Հայաստանում իր պաշտոնավարության տարիներին` դեսպան Պրունարիուն նշեց, որ դրանք եղել են հետաքրքիր ու կարեւոր աշխատանքային տարիներ, եւ ինքը Հայաստանում ձեռք է բերել տասնյակ բարեկամներ: Հայ-ռումինական համագործակցության զարգացման համատեքստում նա կարեւորեց միջխորհրդարանական գործակցությունը երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով: Տիկին դեսպանը նույնպես անհրաժեշտ համարեց տնտեսական կապերի զարգացումը եւ ակտիվացումը, համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում:
Հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց Էրիկաս Պետրիկասին դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթեց արդյունավետ աշխատանք: Նա գոհունակությամբ նշեց, որ երկու երկր...
Իր «անաչառությամբ» աչքի ընկնող 1in.am լրատվական կայքի ղեկավարությունը ու նրա պատվիրատուները շարունակում են ամեն օր ապատեղեկատվություն տարածել: Դա ակնհայտ է հիշյալ կայքի ե՛ւ նախորդ նյութերում, ե՛ւ խնդրո առարկա՝ «Հովիկ Աբրահամյանը կմաքրի հետքերը» վերնագրով հրապարակման մեջ, երբ որոշակի թեմա թեժ պահելու...

On July 11 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Romania to the RA Mrs Krina Rodica Prunariu in connection with the diplomatic mission in our country.
The NA President thanked the Ambassador, noting that during his tenure the Armenian-Romanian relations had been dynamically developed in different spheres. He deemed necessary the further activation of the inter-parliamentary relations and the bilateral contacts. Hovik Abrahamyan also highlighted the development of trade-economic relations, the deepening of cooperation in the spheres of culture, science, education and other spheres.
Thanking for joint effective work and touching upon her tenure in Armenia, the Ambassador Prunariu noted that they had been interesting and important working years, and she had achieved dozens of friends in Armenia. In the context of the development of the Armenian-Romanian cooperation she highlighted the inter-parliamentary cooperation with bilateral and multilateral formats. The Ambassador also deemed necessary the development of economic relations and activation and cooperation in different spheres.
On July 11 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and the Plenipotentiary of the Republic of Lithuania Erikas Petrikas. Hovik Abrahamyan congratulated Erikas Petrikas on assuming the Ambassador’s position and wished effective work. He noted with sa...