ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց սփյուռքահայ երիտասարդների հետ
Հուլիսի 25-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց «Սփյուռք ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցների հետ:
Ողջունելով ԱՊՀ երկրներից Հայաստան ժամանած երիտասարդներին՝ ԱԺ փոխնախագահը նշեց, որ բարձր է գնահատում ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից իրականացվող «Սփյուռք ամառային դպրոց» ծրագիրը, որը հնարավորություն է ընձեռում հայ երիտասարդներին ճանաչելու իրենց հայրենիքը:
Երիտասարդների խնդրանքով ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձավ արտագաղթի կանխմանն ուղղված քայլերին, տարածաշրջանային խնդիրներին, Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, մասնավորապես Հայաստան-ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրին:
Հանդիպման ավարտին ԱԺ փոխնախագահը երիտասարդներին ուղղեց իր բարեմաղթանքները՝ ցանկություն հայտնելով, որ ապագայում նրանք դառնան կայացած մարդիկ, որակյալ մասնագետներ եւ պիտանի լինեն իրենց հայրենիքին:

RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan Meets with the Diaspora Armenian Young People
On July 25 the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan met with the participants of the program “Diaspora – Summer School.”
Welcoming the young people, who have arrived in Armenia from the CIS countries, the NA Deputy Speaker has noted that she highly appreciates the program “Diaspora – Summer School” being implemented by the RA Ministry of Diaspora, which gives opportunity the Armenian young people to know their Motherland.
At the young people’s request the NA Deputy Speaker touched upon the steps aimed at the prevention of the emigration, the regional problems, Armenia’s foreign policy, in particular, Armenia-EU Association Agreement.
At the end of the meeting the NA Deputy Speaker addressed her best wishes to the young people, expressing desire that in future they would become qualified specialists and be useful for their Motherland.