ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել մանկավարժական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր մանկավարժ Յուրի Յուզբաշյանին:
«Հարգելի պարոն Յուզբաշյան,
Շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ:
Ձեր բազմամյա մանկավարժական գործունեությունը ուրույն ներդրում է հայրենական երգչախմբային արվեստի զարգացման եւ հասարակության երաժշտական դաստիարակության գործում:
Դասավանդելով տարբեր կրթօջախներում եւ մասնավորապես ավելի քան կես դար՝ Երեւանի Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանում՝ Դուք երաժշտության եւ խմբավարական գործի նրբություններին հասանելի եք դարձրել տարբեր սերունդների բազում ներկայացուցիչների՝ հավատարիմ մնալով արվեստագետի ու մանկավարժի բարձր կոչումներին:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, լավատեսություն եւ ամենայն բարիք»:
Սեպտեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 15-17-ի ԱԺ նիստերի օրակարգերի մասին ԱԺ որոշումների նախագծերը: ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգի ...
Սեպտեմբերի 11-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ քննարկվել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վարդան Պողոսյանը: Նա նշել է, որ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի պարոն Հովնանյան,Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան 85-ամյակի առթիվ: Դուք ստեղծել եք մեր ժամանակների ազգային գործչի մի ինքնատիպ տեսակ, ով ամուր շաղկապված է Հայաստանի ու Արցախի ճակատագրին, համահայկական խնդիրներին՝ տարաբնույթ բ...
Սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա Բելգիայի Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը: Նշենք, որ պաշտոնական այցի ընթացքում Բելգիայի Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետ...

Председатель НС Г.Саакян направил поздравление доктору педагогических наук, профессору, Заслуженному педагогу РА Юрию Юзбашяну.
В послании сказано:
“Уважаемый г-н Юзбашян,
Ваша многолетняя педагогическая деятельность – особый вклад в развитие отечественного хорового искусства и музыкальное воспитание общества.
Преподавая в различных очагах образования и, в частности, более полувека в Ереванском государственном педагогическом университете им. Х.Абовяна, Вы приобщили многих представителей различных поколений к тонкостям музыки и хорового мастерства, оставаясь верным высоким званиям деятеля искусства и педагога.
Желаю Вам здоровья, оптимизма и всех благ”.
11 сентября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. Oбсуждались проекты решений повесток дня восьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 15-17 сентября. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС пятого созыва в...
11 сентября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по государственно-правовым вопросам, по внешним сношениям и по экономическим вопросам   – под  председательством соответственно О.Саакяна, А.Закаряна и В.Айвазяна.На заседаниях указанных профильных комиссий соответственно обсуж...
“Уважаемый г-н Овнанян,Примите мои искренние поздравления в связи с Вашим 85-летием со дня рождения!Вы создали своеобразный тип национального деятеля наших времен, кто крепко связан с судьбой Армении и Арцаха, с общеармянскими проблемами – от различных благотворительных инициатив до всеармянских про...