Թագուհի Թովմասյանը հանդիպել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչների հետ
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանն ապրիլի 11-ին հյուրընկալել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Քրիսթինե Վայգանդի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրել է Հայաստանից Արցախ տեղափոխված 19 հայ երեխաների նկատմամ...
11.04.2023
Խորհրդարանը քննարկել է Մհեր Սահակյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը
Ազգային ժողովն ապրիլի 11-ի նիստում քննարկել է ՀՀ գլխավոր դատախազի ներկայացրած` ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին միջնորդագիրը: Աննա Վարդապետյանի խոսքով 2023 թվականի մարտի 31-ին` ժամը 10:05-ին, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ...
Խորհրդարանը սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը. քննարկվել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ընտրության հարցը
Ապրիլի 11-ին Ազգային ժողովը սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները հաստատել են ԱԺ ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերը: Օրակարգային որոշ նախագծեր կքննարկվեն հատուկ ընթացակարգով, դրանց երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կիրականացվի առաջին ընթերցմամբ ընդունելու...
Քննարկվել են հայ-գերմանական հարաբերությունների խթանմանն առնչվող հարցեր
Հայաստանի եւ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթագի միջեւ ձեւավորված ջերմ հարաբերություններին են անդրադարձել ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը, խմբակցության անդամներ Միքայել Թումասյանն ու Շիրակ Թորոսյանը՝ ապրիլի 11-ին հյուրընկալելով ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթա...
Թագուհի Թովմասյանի միջնորդությամբ Ազգային ժողովը Կութի համայնքապետարանին է նվիրել գրասենյակային պարագաներ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի միջնորդությամբ Ազգային ժողովին պատկանող միջոցների հաշվին Վարդենիս խոշորացված համայնքի Կութ վարչական շրջանի համայնքապետարանին են փոխանցվել տեխնիկական միջոցներ եւ գրասենյակային անհրաժեշտ պարագան...

Taguhi Tovmasyan Meets with UNICEF Representatives
On April 11, theChair of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, Taguhi Tovmasyan hosted the delegation led by Ms. Christine Weigand, the UNICEF Representative in Armenia, The Committee Chair introduced Ms. Weigand to the emotional and psychological violence of Azerb...
11.04.2023
Parliament debates the petition on giving consent to filing public criminal prosecution against Mher Sahakyan
At April 11, the National Assembly debated the petition on filing public criminal prosecution against the NA deputy Mher Sahakyan presented by the RA Prosecutor General.According to Anna Vardapetyan, during the working debate behind closed doors, at about 11:15 am, that began on March 31, 2023 at 10...
Issue of choosing Human Rights Defender debated: Parliament starts work of regular sittings
On April 11, the National Assembly started the work of regular sittings. The deputies approved the agendas of the NA fifth session of the eighth convocation and the regular sittings. Some agenda drafts will be debated in a special procedure, their debate in the second reading will be carried out wit...
Issues on boosting Armenian-German relations discussed
On April 11, hosting the President of the Landtag of Saxony-Anhalt of the Federal Republic of Germany (FRG) Gunnar Schellenberger, the Head of the RA NA Armenia-Germany Friendship Group Vladimir Vardanyan, the Faction members Mikayel Tumasyan and Shirak Torosyan touched upon the warm relations forme...
National Assembly presents office supplies to community Kut by Taguhi Tovmasyan’s initiative
At the expense of the means and equipment belonging to the National Assembly of the Republic of Armenia, on the initiative of the Chair of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan, the necessary office supplies (including desks, chairs, a computer and ...