Հուլիսի 22-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել բուհական ընդունելության քննությունների թեմայով աշխատանքային քննարկում: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ, տեղակալներ, պա...
Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է հունիսի 30-ին ԱԺ կողմից ընդունված «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ եւ «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություններ նախատեսող օրենքները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է հունիսի 30-ին Ազգային ժողովի կողմից ընդունված «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխությունն...

On July 22, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport a working discussion on the theme concerning the higher education entrance examinations was held.The Chairs and the Deputy Chairs of the RA NA Standing Committees, the deputies and...
Ararat Mirzoyan Signs Laws Designing Amendments and Addenda to Law on Constitutional Court and Amendments to Law on Ensuring the Activity, Service and Social Guarantees of the Officials Passed by the NA on June 30
The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan signed the laws on Making Amendments and Addenda to the Law on Constitutional Court and on Making Amendments to the Law on Ensuring the Activity, Service and Social Guarantees of the Officials passed by the National Assembly on June 30. Let us remind that the Presid...