Հուլիսի 22-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել բուհական ընդունելության քննությունների թեմայով աշխատանքային քննարկում: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ, տեղակալներ, պա...
Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է հունիսի 30-ին ԱԺ կողմից ընդունված «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ եւ «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություններ նախատեսող օրենքները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է հունիսի 30-ին Ազգային ժողովի կողմից ընդունված «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխությունն...

22 июля по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта прошли рабочие дебаты по вузовским приемным экзаменам. В обсуждении темы приняли участие председатели и заместители парламентских постоянных комиссий,  депутаты, представители Цент...
А.Мирзоян подписал принятые НС 30 июня законы о внесении поправок в законы «О Конституционном Суде» и «Об обеспечении деятельности, услуг и социальных гарантий должностных лиц»
Председатель НС А.Мирзоян подписал законы о внесении поправок в законы «О Конституционном Суде» и «Об обеспечении деятельности, услуг и социальных гарантий должностных лиц», принятые Национальным Собранием  30 июня. Напомним, что Президент Республики не подписал законы в течение 21 дня после их...