ԱԺ նախագահն ու Մարդու իրավունքների պաշտպանը քննարկել են Տավուշի մարզի քաղաքացիական բնակավայրերը հրետանակոծելու վերաբերյալ փաստահավաք աշխատանքների արդյունքները
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ: Պաշտպանն ԱԺ նախագահին է ներկայացրել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Տավուշի մարզի Բերդ, Չինարի, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր եւ մի շարք այլ քաղաքացիական բնակավայրերը հրետ...
17.07.2020
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ: Հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է վերջին օրերին ՀՀ հյուսիսարեւելյան շրջանում Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի մանրամասները, խաղաղ բնակչության, տների եւ մանկապարտեզների հրետակոծումը, ինչպես ...

Председатель НС и Защитник прав человека обсудили итоги работы по установлению фактов обстрела гражданских населенных пунктов Тавушской области
Сегодня состоялась рабочая встреча Председателя НС А.Мирзояна с Защитником прав человека РА А.Татояном. Омбудсмен представил спикеру парламента итоги работы по установлению фактов обстрела азербайджанскими вооруженными силами города Берд, сел Чинари, Айгепар, Неркин Кармирахпюр и ряда других граждан...
Состоялась телефонная беседа Председателя НС А.Мирзояна с Председателем ПА ОБСЕ Г.Церетели.В ходе телефонной беседы Председатель НС представил подробности о развязанной Азербайджаном в последние дни агрессии в северо-восточной части РА, об обстреле мирного населения, домов и детсадов, а также официа...