ԱԺ նախագահն ու Մարդու իրավունքների պաշտպանը քննարկել են Տավուշի մարզի քաղաքացիական բնակավայրերը հրետանակոծելու վերաբերյալ փաստահավաք աշխատանքների արդյունքները
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ: Պաշտպանն ԱԺ նախագահին է ներկայացրել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Տավուշի մարզի Բերդ, Չինարի, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր եւ մի շարք այլ քաղաքացիական բնակավայրերը հրետ...
17.07.2020
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ: Հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է վերջին օրերին ՀՀ հյուսիսարեւելյան շրջանում Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի մանրամասները, խաղաղ բնակչության, տների եւ մանկապարտեզների հրետակոծումը, ինչպես ...

NA President and Human Rights Defender Discuss Results of Fact-Finding Activities on Shelling Civilian Settlements of Tavush Region
Today, the President of the National Assembly Ararat Mirzoyan had a working meeting with the Human Rights Defender (HRD) Arman Tatoyan. The HRD presented the results of the fact-finding activities on shelling Berd, Chinari, Aygepar, Nerkin Karmiraghbyur villages and a number of other civilian settle...
17.07.2020
The RA NA President Ararat Mirzoyan had a telephone talk with OSCE PA President George Tsereteli.During the telephone talk the NA President presented the details of the aggression unleashed by Azerbaijan in the RA northeastern region, the shelling of the civilians, houses and kindergartens, as well ...