Հայկական սպորտի խնդիրները ներկայացվել են հանձնաժողովին
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի  անդամները  նոյեմբերի 23-ին հանդիպել են  օլիմպիական մարզաձեւերի ազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ: Աշխատանքային քննարկմանը մասնակցել են  պատասխանատուներ Կրթության, գի...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 23-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ ներկայացրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Մինչե...
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանը նոյեմբերի 23-ին հյուրընկալել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեն: Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն է հայտնել Ժերար Լարշեին «Հայաստանը մեկ տարի անց» խորագրով համաժողովին մասնակցելու հրավերի համ...

Problems of Armenian Sport Presented to Committee
On November 23, the members of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport met with the representatives of the National Olympic Sports Federations. Those responsible from the Ministries of Education, Science, Culture, Sport and of Defense, Police took part ...
At November 23 extraordinary sitting, moderated by Andranik Kocharyan, the RA NA Standing Committee on Defense and Security debated the issue of the election of the Deputy Chair of the Standing Committee.The NA Armenia Faction again nominated Artur Ghazinyan’s candidacy. Before turning to the issue,...
On November 23, the President of the Senate of the Republic of FranceGérard Larcher hosted the Delegation led by the RA NA President Alen Simonyan being in Paris on a working visit. Alen Simonyan expressed his gratitude to Gérard Larcher fo...