Հայկական սպորտի խնդիրները ներկայացվել են հանձնաժողովին
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի  անդամները  նոյեմբերի 23-ին հանդիպել են  օլիմպիական մարզաձեւերի ազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ: Աշխատանքային քննարկմանը մասնակցել են  պատասխանատուներ Կրթության, գի...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 23-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ ներկայացրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Մինչե...
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանը նոյեմբերի 23-ին հյուրընկալել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեն: Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն է հայտնել Ժերար Լարշեին «Հայաստանը մեկ տարի անց» խորագրով համաժողովին մասնակցելու հրավերի համ...

Комиссии представлены проблемы армянского спорта
23 ноября члены Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта встретились с представителями национальных олимпийских спортивных федераций. В рабочем обсуждении приняли участие представители министерств образования, науки, культуры и спорта (МОНКС), обор...
23 ноября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна на внеочередном заседании обсудила вопрос избрания заместителя председателя комиссии.Фракция НС “Армения” вновь выдвинула кандидатуру А.Казиняна. Прежде чем приступить к обсуждению вопроса, по предло...
23 ноября находящуюся с рабочим визитом в Париже делегацию во главе с Председателем НС А.Симоняном принял спикер Сената Французской Республики Жерар Ларше. А.Симонян поблагодарил Жерара Ларше за приглашение принять участие в конференции под девизом “Армения спустя год”.Председатель Сената Франции вы...