ՀՀ Վերահսկիչ պալատի նախագահ է նշանակվել Լեւոն Յոլյանը
Փետրվարի 28-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Մինչ օրենսդրական աշխատանքն սկսելը պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են սումգայիթյան զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այս կապակցությամբ աս...
Փետրվարի 28-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի Նիկոլ Աղբալյանի անվան համար 19 դպրոցի մի խումբ ուսուցիչներ եւ աշակերտներ: Երեխաները շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, լսել կառույցի ստեղծման պատմությունը եւ ներկա գտնվել Ազգային ժողովի քառօրյա նիստին՝ հետեւելով օրենս...
Լոնդոն-Բրյուսել, 25 փետրվարի, 2017 թ. Ադրբեջանի գլխավոր դատախազի կողմից այս շաբաթ Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ Էլենի Թեոխարուսի, Ֆրանկ Էնգելի եւ Յարոմիր Շտետինայի նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում՝ նրանց կողմից Լեռնային Ղարաբաղ այցելության եւ իրենց գործելակերպով ինքնահռչակ պետական...

On February 28, the RA National Assembly continued the work, by voting passed the bills debated on the previous day.Before beginning the legislative work, the deputies in one-minute silence and standing honoured the memory of Sumgait victims.On this occasion, the NA Speaker Galust Sahakyan said: “De...
On February 28, a group of teachers and pupils of Yerevan Nikol Aghbalyan N 19 School visited the RA National Assembly within the framework of the NA Open Doors programme.The children took a tour in the building of the National Assembly, listened to the history of the creation of it and attended the...
London and Brussels, 25 February 2017Azerbaijani Prosecutor General has issued three international arrest warrants, this week, against MEPs Eleni Theocharous, Frank Engel and Jaromir Štětina for having visited Nagorno Karabakh and having, through their behaviour, supported the self-proclaimed l...