ՀՀ Վերահսկիչ պալատի նախագահ է նշանակվել Լեւոն Յոլյանը
Փետրվարի 28-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Մինչ օրենսդրական աշխատանքն սկսելը պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են սումգայիթյան զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այս կապակցությամբ աս...
Փետրվարի 28-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի Նիկոլ Աղբալյանի անվան համար 19 դպրոցի մի խումբ ուսուցիչներ եւ աշակերտներ: Երեխաները շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, լսել կառույցի ստեղծման պատմությունը եւ ներկա գտնվել Ազգային ժողովի քառօրյա նիստին՝ հետեւելով օրենս...
Լոնդոն-Բրյուսել, 25 փետրվարի, 2017 թ. Ադրբեջանի գլխավոր դատախազի կողմից այս շաբաթ Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ Էլենի Թեոխարուսի, Ֆրանկ Էնգելի եւ Յարոմիր Շտետինայի նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում՝ նրանց կողմից Լեռնային Ղարաբաղ այցելության եւ իրենց գործելակերպով ինքնահռչակ պետական...

Председателем Контрольной палаты РА назначен Л.Еолян
28 февраля Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты.До начала законодательной работы депутаты почтили молчанием память сумгаитских жертв. В связи с этими драматическими событиями  Председатель Н...
28 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетила группа учителей и учащихся ереванской школы N19 им. Н.Агбаляна.Дети ознакомились со зданием парламента, присутствовали на четырехдневном заседании НС, следя за работой законодателей. Открытый урок с учащимися провел Председатель НС Г....
Заявление сопредседателя Комиссии Европарламента по парламентскому сотрудничеству ЕС – Армения и ЕС – Азербайджан Садджада Карима
Лондон – Брюссель, 26 февраля 2017 г.  Генпрокурором Азербайджана на этой неделе объявлен международный розыск в отношении депутатов Европарламента Элени Теохарус, Франка Энгела и Яромира Штетины – за посещение ими Нагорного Карабаха и поддержки своей деятельностью самопровозглашенной государст...