ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ ապրիլի 28-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով, որում ընդգրկված էին երեք օրենսդրակ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ ապրիլի 28-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է ՀՀ ԱԺ ապրիլի 28-ի արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագ...
«COVID 19. տարածաշրջանային իրավիճակ. դիմակայում եւ հնարավոր զարգացումներ» թեմայով հեռավար քննարկում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ, Միջազգային Հանրապետական Ինստիտուտի (IRI) աջակցությամբ ապրիլի 27-ին տեղի է ունեցել «COVID 19. տարածաշրջանային իրավիճակ. դիմակայում եւ հնարավոր զարգացումներ» թեմայով հեռավար քննարկում: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձն...

28 апреля по распоряжению Председателя НС Арарата Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора, в которую с соблюдением процедурных вопросов вкл...
28 апреля Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян на внеочередном заседании обсудила проект о внесении изменений и дополнений в Закон РА «О Государственном бюджете РА на 2020 г.».По повестке заседания аргументированно и обстояте...
Дистанционное обсуждение на тему «COVID 19. Региональная ситуация: противодействие и возможные развития»
27 апреля по инициативе Постоянной комиссии НС по внешним связям при содействии Международного республиканского института (IRI) состоялось дистанционное обсуждение на тему «COVID 19. Региональная ситуация: противодействие и возможные развития».На дебатах под председательством члена Посто...