ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ ապրիլի 28-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով, որում ընդգրկված էին երեք օրենսդրակ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ ապրիլի 28-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է ՀՀ ԱԺ ապրիլի 28-ի արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագ...
«COVID 19. տարածաշրջանային իրավիճակ. դիմակայում եւ հնարավոր զարգացումներ» թեմայով հեռավար քննարկում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ, Միջազգային Հանրապետական Ինստիտուտի (IRI) աջակցությամբ ապրիլի 27-ին տեղի է ունեցել «COVID 19. տարածաշրջանային իրավիճակ. դիմակայում եւ հնարավոր զարգացումներ» թեմայով հեռավար քննարկում: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձն...

By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, in accordance with Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the Government an extraordinary sitting of the National A...
At April 28 extraordinary sitting moderated by Mane Tandilyan, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the draft law on Making Amendment and Addenda to the Law on the RA State Budget included in the agenda of the RA NA April 28 extraordinary sitting.According t...
Remote Discussion on the Theme COVID 19: Regional Situation: Confrontation and Possible Developments
On April 27, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations with the support of the International Republican Institute (IRI) remote discussion on the theme COVID 19: Regional Situation: Confrontation and Possible Developments was held.The RA Ambassador Extraordinary and Pleni...