Ապրիլի 29-ին Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ Սահմանադրության 196-րդ ու «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» օրենքի 43-րդ հոդվածների համաձայն` Հեռուստատեսության եւ...
ՀՀ Ազգային ժողովն ապրիլի 29-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ քննարկելով օրակարգային հարցերը: ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ...
Քննարկվել են «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխություններն ու լրացումները
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն ապրիլի 29-ին շարունակել է նախորդ օրն ընդհատված նիստի աշխատանքը: ԱԺ պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մա...
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ՝ քննարկելու ապրիլի 28-ին գումարված արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված եւ քննարկումն ընդմիջված «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքու...
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Առաջարկվում է հարկման բազան որոշելու նպատակով նվազեցվող եկամուտնե...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ապրիլի 29-ին հրավիրված արտահերթ նիստում, որը նախագահել է Վլադիմիր Վարդանյանը, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել Կառավարության հեղինակած «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 15:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից: ...
Ապրիլի 29-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը, որի ընթացքում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրա...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից հղումով: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից։ ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ։...

On April 29, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport moderated by Mkhitar Hayrapetyan was convened.In accordance with Article 196 of the RA Constitution and Article 43 of the Law on Television and Radio, the Chairman of the Nation...
On April 29, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting, debating in the second reading and completely the agenda items.The RA Minister of Finance Atom Janjughazyan presented for debate in the second reading the revised draft law on Making Amendment and Addenda to the R...
Amendments and Addenda Being Proposed to the Law on Financial System Mediator Debated
On April 29, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs continued the work of the sitting interrupted on the previous day.The NA deputy Arkady Khachatryan presented for debate in the second reading the legislative package on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Fin...
On April 29, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Artak Manukyan convened an extraordinary sitting to debate the recommendations in written form on the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on the RA State Budget for 2020 included in the...
On April 29, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan debated in the second reading the draft law on Making Addendum to the RA Tax Code authored by the RA NA Bright Armenia.The draft law was passed in the first reading at 18 November 2019 RA NA sitting.The Chair of...
At April 29 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan, the legislative package on Making Amendments and Addenda to the Law on Legal Regime of the State of Emergency and on Making Addendum to the Law on Normative Legal Acts author...
On April 29, an extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderated by Narek Zeynalyan was held, where the package of bills on Making Addenda and Amendments to the RA Labor Code and on Making Addendum to the RA Code on Administrative Offences authored by...