Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մուխլիս Ֆարաունին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-սիրիական համագործակցության խնդիրները: Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց Սիրիայի կառավարությանը` հայերի նկատմամբ դրսեւորած լավ վերաբերմունքի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց նաեւ Երեւանում բացվելիք արաբական մշակույթի կենտրոնին Սիրիայի մասնակցության հարցը: Պարոն Ֆարաունի խնդրանքով` Արթուր Բաղդասարյանը ներկայացրեց Հայաստանում կատարվող սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքը:

On September 16, RA NA President Artur Baghdasaryan received Mukhlis Pharaun, the Syrian charge d' affairs in Armenia.
During the meeting the problems of Armenian-Syrian cooperation were discussed. NA President expressed his gratitude to the Government of Syria for the kind attitude displayed towards the Armenians.
During the meeting the issue of participation of Syria for the opening of the Arabian Cultural Centre in Yerevan was also discussed. By request of Mr. Pharaun, Artur Baghdasaryan presented the process of the constitutional amendments implemented in Armenia.