Երեխաները խորհրդարանում
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանին, ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Նաիրա Ավետիսյանին եւ «Հույսի կամուրջ» կազմակերպության անդամ երեխաներին` Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առիթով: Խորհրդարանի նախագահը նախ շնորհավ...
01.06.2004
Ռուս եւ հայ ակադեմիկոսները խորհրդարանում
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց ՀՀ ԳԱԱ-ում կազմակերպված` ականավոր գիտնական Նորայր Սիսակյանին նվիրված Սիսակյանական երրորդ ընթերցումներին մասնակցող ռուս եւ հայ ակադեմիկոսներին` Անատոլի Գրիգորեւին, Միխայիլ Օստրովսկուն, Ալեքսեյ Սիսակյանին, Կոնստանտին Ղարագյոզյանին, Գրիգոր Արզումա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը երեխաների պաշտպանության օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել երեխաների պաշտպանության օրվա առիթով, որտեղ ասվում է.«Յուրաքանչյուր երկրի ապագան երեխաներն են: Մեր բոլոր որոշումների ու գործողությունների առանցքում մենք պիտի նկատի ունենանք եւ նրանց, որ այսօր դեռ նոր են առաջին բառերն արտասանում կամ առաջին ...

Children in Parliament
On June 1 RA National Assembly Speaker Artur Baghdasaryan received RA Ombudsperson Larisa Alaverdyan, UNESCO representative Naira Avetisyan and children, members of the “Huysi Kamurj” (Bridge of Hope) organization. NA Speaker first greeted the children wishing them happiness and success t...
01.06.2004
Russian and Armenian Academicians in Parliament
On June 1, RA National Assembly Speaker Artur Baghdasaryan received Russian and Armenian academicians Anatoly Grigoryev, Mikhail Ostrovsky, Alexey Sisakyan, Konstantin Gharagyozyan, Grigor Arzumanyan, Armen Trchunyan participating in the Third Sisakyan Literary Readings dedicated to the noted scient...
NA Chairman Artur Baghdasaryan’s Congratulatory Message
RA National Assembly Chairman Artur Baghdasaryan issued a congratulatory message on International Children's Day, which reads as follows:“Children are the future of any country. While taking any decision or action we should look to them who utter their first words or learn first letters. What countr...