«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Երջանիկ Հակոբյանը դեկտեմբերի 10-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը դեկտեմբերի 11-ին հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Վահե Էնֆիաջյանը կարեւորել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի արդյունավետ գործունեությունը բոլոր ոլորտներում եւ շնորհակալություն է հայտնել մեր երկրում...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին: Զրուցակիցները քննարկել են ներքաղաքական եւ արտաքին քաղաքական իրավիճակը, երկրի անվտանգային մարտահրավերները հաղթահարելու համատեքստում կարեւորել են ներքաղաքական կայունությունը եւ ներքաղաքական գործընթացներում բ...

“Pursuant to Article 155.1 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Yerjanik Hakobyan submitted resignation letter on December 10.
NA Vice President Meets with UN Resident Coordinator in Armenia
On December 11, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan met with the UN Resident Coordinator in Armenia Shombi Sharp.Welcoming the guest in parliament Vahe Enfiajyan highlighted the effective activities of the UN Office in all spheres and thanked Shombi Sharp for the humanitarian aid shown during th...
The Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the Republic Armen Sarkissian.The interlocutors discussed the inner-political situation and foreign policy, highlighted the inner-political stability and the exclusion of violence in the current political processes in ...