Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հանդիպել են հանձնաժողովին կից գործող ՓՄՁ համագործակցության աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ: Ընդգծելով համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարեւորությունը՝ Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ կառույցն ա...
Դեկտեմբերի 2-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կա...
Դեկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Օրակարգում եղել է  ՀՀ ԱԺ խորհրդի 2020 թվականի նոյեմբերի 24-ի «Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին» թիվ ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 2-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության եւ ԱԺ պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի համատեղ հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթե...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ կաթողիկոսի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ կաթողիկոսի հետ:   ...
Քննարկված համաձայնագրով ԵԱՏՄ շրջանակում սահմանվում են թանկարժեք մետաղների եւ քարերի գործառնությունների առանձնահատկությունները
Դեկտեմբերի 2-ին Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ կայացել է ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Քննարկվել է«Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում թանկարժեք մետաղների եւ թանկարժեք քարերի հետ գործառնությունների իրականացման առանձնահատկությունների մասին»...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված  նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ:   ...

Meeting with Members of SME Working Group for Cooperation
On December 2, the members of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan met with the representatives of the Small and Medium Enterprises Working Group (SMEWG) for Cooperation functioning adjunct to the Committee.Underlining the importance of implementing joint works...
At December 2 regular sitting moderated by Narek Zeynalyan, the bill on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Narcotic Drugs and Psychotropic Substances and the enclosed presented package of bills authored by the Government were debated in the first reading.According to the key rapporteur t...
On December 2, the extraordinary sitting of the RA NA Council moderated by the RA NA Deputy Speaker Lena Nazaryan was held.The draft decision on Making Addendum to the N NACD-065 decision on Applying to the Constitutional Court on Suspending the Powers of the Deputy of the National Assembly Gagik Ts...
At December 2 sitting moderated by Babken Tunyan, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated in the first reading the draft law on Amending the RA Tax Code and the enclosed package of draft laws jointly authored by the RA Government and the NA deputy Sofia Hovsepyan. As the RA Deputy M...
Ararat Mirzoyan Meets with His Holiness Karekin II Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians in the Mother See of Holy Etchmiadzin. ...
Peculiarities of Operations with Precious Metals and Precious Stones in the Frameworks of the EEU Established by Debated Agreement
On December 2, the sitting of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration moderated by Mikayel Melkumyan was held.The item on Ratifying the Agreement on the Peculiarities of Implementation of Operations with Precious Metals and Precious Stones in the Frameworks of the Eurasian Eco...