Ազգային ժողովի պատգամավոր Արամ Խաչատրյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրություն
«Հիմք ընդունելով  պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային  ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի պահանջով՝ դադարած համարել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լեւոն Շիրինյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի քրիստոնեա-ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լեւոն Շիրինյանի հետ: Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել առկա իրավիճակի հաղթահարման ուղղությամբ իրականացվող եւ իրականացվելիք քայլերի վերաբերյալ: Անդրադարձ է կատարվել գերիների վեր...
Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության ղեկավարի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծված մարտահրավերներին դիմակայելու համար անհրաժեշտ քայլերը քաղաքական, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում: Որպես այս քայլերի հաջողության կարեւորագո...

Protocol on Considering Suspended Powers of National Assembly Deputy Aram Khachatryan as Deputy
“Taking as a basis the deputy's resignation letter and being led by the requirement of Article 154.1.6 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, consider suspended the powers of the deputy Aram Khachatryan elected by the electoral roll from N 9 Territorial Constituen...
Ararat Mirzoyan Meets with Levon Shirinyan
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Chairman of the Christian-Democratic Party of Armenia Levon Shirinyan.The interlocutors exchanged opinions on the steps being taken and to be taken to overcome the existing situation. They touched upon the captives’ return, the e...
The President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Chairman of the United Labour Party Gurgen Arsenyan. During the meeting the necessary steps for facing the created challenges in the political, economic and spheres were discussed. As the most important guarantee of the success t...