Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լեւոն Շիրինյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի քրիստոնեա-ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լեւոն Շիրինյանի հետ:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել առկա իրավիճակի հաղթահարման ուղղությամբ իրականացվող եւ իրականացվելիք քայլերի վերաբերյալ: Անդրադարձ է կատարվել գերիների վերադարձին, Արցախում վերջին օրերին տեղի ունեցող իրադարձություններին եւ Հայաստանում ծավալվող ներքաղաքական զարգացումներին: Լեւոն Շիրինյանը ուշադրություն է հրավիրել դատական համակարգում առկա խնդիրներին եւ դրանց վերացման ուղղությամբ բարեփոխումների անհրաժեշտությանը:
Խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումները տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ շարունակվելու են:
Ազգային ժողովի պատգամավոր Արամ Խաչատրյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրություն
«Հիմք ընդունելով  պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային  ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի պահանջով՝ դադարած համարել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր...
Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության ղեկավարի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծված մարտահրավերներին դիմակայելու համար անհրաժեշտ քայլերը քաղաքական, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում: Որպես այս քայլերի հաջողության կարեւորագո...

А.Мирзоян встретился с Л.Шириняном
Председатель НС А.Мирзоян встретился с председателем Христианско-демократической партии (ХДП) Л.Шириняном.
Собеседники обменялись мнениями по предпринятым и намеченным шагам для преодоления существующего положения. Затронуты проблема возвращения военнопленных, события последних дней в Арцахе и внутриполитические развития в Армении. Л.Ширинян привлек внимание к существующим проблемам в судебной системе и к необходимости реформ для их устранения.
Встречи главы парламента с представителями различных политических сил будут продолжены.
15.12.2020
Протокол о прекращении полномочий депутата НС А.Хачатряна
«Руководствуясь прошением депутата НС Арама Хачатряна о сложении полномочий и п.6 ч.1.ст.154 конституционного закона «Регламент НС»,  считать прекращенными полномочия избранного в избирательном участке N 9 по территориальному избирательному списку  блока партий «Мой шаг» депутата НС А.Хача...
Председатель НС встретился с руководителем Объединенной трудовой партии
Председатель НС А.Мирзоян встретился с руководителем Объединенной трудовой партии (ОТП) Г.Арсеняном. В ходе встречи обсуждены необходимые шаги в политической, экономической и других сферах для противодействия создавшимся  вызовам. В качестве важнейшего залога успешности этих шагов стороны подче...