ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի մայիսի 27-ի արտահերթ նիստի օրակարգում պատգամավորներ Թագուհի Թովմասյանի, Աննա Գրիգորյանի, Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների դեօկուպացիայի եւ արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման վերաբերյալ» ԱԺ հայտարարության նախագծի քննարկումն էր:
Հանձնաժողովը` Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ, որոշեց քննարկումն անցկացնել փակ ընթացակարգով:
Մայիսի 27-ին Ազգային ժողովում շարունակվում էր «Բաց դաս» ծրագիրը: Խորհրդարանի հյուրերն էին Երեւանի Րաֆֆու անվան թիվ 36, Վահագն Վարդանյանի անվան թիվ 173 հիմնական դպրոցների աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանց հետ հանդիպեցին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հակոբ Ասլանյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը եւ ...
Մայիսի 27-ի հերթական նիստում Ազգային ժողովը շարունակեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդման քննարկումը: Մտքերի փոխանակության շրջանակում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն անդրադարձավ այսօր տեղի ունեցած իրադարձությանը` նշելով.  «Այսօր լուր տարածվեց, որ ...

At May 27 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations the debate of the NA Draft Statement on regulation of the de-occupation of the forcibly invaded territories and the Artsakh problem of the Artsakh Republic by the Republic of Armenia authored by the deputies Taguhi Tovmasyan, Anna Grigoryan, Sofia Hovsepyan was on the agenda.
The Committee moderated by Ruben Rubinyan, decided to hold the debate behind closed doors
On May 27 the Open Lesson programme continued in the National Assembly.The guests of the parliament were the pupils and the teachers of Yerevan Raffi No 36, Vahagn Vardanyan No 173 Basic Schools.The deputies of the NA My Step Faction Hakob Aslanyan, Viktor Yengibaryan and Nikolay Baghdasaryan met wi...
At May 27 regular sitting, the National Assembly continued the debate of the annual report on the activities of the RA Central Bank. In the framework of the exchange of thoughts, the Head of the NA My Step Faction Lilit Makunts referred to the event which took place today, noting: “Today, news was s...