Մայիսի 27-ին Ազգային ժողովում շարունակվում էր «Բաց դաս» ծրագիրը:
Խորհրդարանի հյուրերն էին Երեւանի Րաֆֆու անվան թիվ 36, Վահագն Վարդանյանի անվան թիվ 173 հիմնական դպրոցների աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Նրանց հետ հանդիպեցին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հակոբ Ասլանյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը եւ Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Նույն օրը ԱԺ նիստերի դահլիճում «Գազպրոմ Արմենիա» ուսումնասպորտային համալիրի աշակերտների  եւ ուսուցիչների հետ «Բաց դաս»-ն անցկացրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Իսկ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի հյուրերը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական դպրոցի ուսանողներն էին:
Պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում այցելուները ներկայացրին իրենց հուզող խնդիրները, ուղղեցին տարբեր բնույթի հարցեր:
Հյուրերը, շրջելով խորհրդարանում, եղան գրադարանում, այնուհետեւ թանգարանում, որտեղ ծանոթացան ԱԺ պատմությանը:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի մայիսի 27-ի արտահերթ նիստի օրակարգում պատգամավորներ Թագուհի Թովմասյանի, Աննա Գրիգորյանի, Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների դեօկուպացիայի եւ արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման վեր...
Մայիսի 27-ի հերթական նիստում Ազգային ժողովը շարունակեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդման քննարկումը: Մտքերի փոխանակության շրջանակում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն անդրադարձավ այսօր տեղի ունեցած իրադարձությանը` նշելով.  «Այսօր լուր տարածվեց, որ ...

27 мая в Национальном Собрании прошли очередные «открытые уроки».
Гостями парламента стали учащиеся и учителя e реванских основных школ им.Раффи N 36 и В.Варданяна N 173.
С ними встретились депутаты фракции НС «Мой шаг» А.Асланян, В.Енгибарян и Н.Багдасарян.
В тот же день в зале заседаний НС «открытый урок» со студентами и преподавателями спортивно-образовательного комплекса «Газпром Армения» провел руководитель фракции «Просвещенная Армения» Э.Марукян.
Вице-спикер НС В.Энфиаджян принял питомцев политшколы партии «Процветающая Армения».
В ходе встреч с депутатами гости НС подняли волнующие их проблемы, задали различные вопросы.
Учащиеся и студенты ознакомились со зданием парламента, посетили библиотеку и музей, где ознакомились с историей законодательного органа.
27 мая в повестке дня внеочередного заседания Постоянной комиссии НС по внешним связям – обсуждение проекта Заявления НС «О деоккупации захваченных  Азербайджанской Республикой территорий Республики Арцах и урегулировании Арцахской проблемы», предложенного депутатами Т.Товмасян, А.Григорян, С.О...
27 мая на очередном заседании Национальное Собрание продолжило обсуждение годового сообщения о деятельности Центрального банка РА.Руководитель фракции НС «Мой шаг» Л.Макунц в рамках обмена мнениями коснулась произошедшего события: «Сегодня распространилась весть о взятии в плен армянских военнослужа...