Մայիսի 27-ին Ազգային ժողովում շարունակվում էր «Բաց դաս» ծրագիրը:
Խորհրդարանի հյուրերն էին Երեւանի Րաֆֆու անվան թիվ 36, Վահագն Վարդանյանի անվան թիվ 173 հիմնական դպրոցների աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Նրանց հետ հանդիպեցին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հակոբ Ասլանյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը եւ Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Նույն օրը ԱԺ նիստերի դահլիճում «Գազպրոմ Արմենիա» ուսումնասպորտային համալիրի աշակերտների  եւ ուսուցիչների հետ «Բաց դաս»-ն անցկացրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Իսկ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի հյուրերը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական դպրոցի ուսանողներն էին:
Պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում այցելուները ներկայացրին իրենց հուզող խնդիրները, ուղղեցին տարբեր բնույթի հարցեր:
Հյուրերը, շրջելով խորհրդարանում, եղան գրադարանում, այնուհետեւ թանգարանում, որտեղ ծանոթացան ԱԺ պատմությանը:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի մայիսի 27-ի արտահերթ նիստի օրակարգում պատգամավորներ Թագուհի Թովմասյանի, Աննա Գրիգորյանի, Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների դեօկուպացիայի եւ արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման վեր...
Մայիսի 27-ի հերթական նիստում Ազգային ժողովը շարունակեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդման քննարկումը: Մտքերի փոխանակության շրջանակում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն անդրադարձավ այսօր տեղի ունեցած իրադարձությանը` նշելով.  «Այսօր լուր տարածվեց, որ ...

On May 27 the Open Lesson programme continued in the National Assembly.
The guests of the parliament were the pupils and the teachers of Yerevan Raffi No 36, Vahagn Vardanyan No 173 Basic Schools.
The deputies of the NA My Step Faction Hakob Aslanyan, Viktor Yengibaryan and Nikolay Baghdasaryan met with them.
On the same day, the Head of the Bright Armenia Faction Edmon Marukyanconducted the Open Lesson with the pupils and the teachers of Gazprom Armenia Educational Sport Complex in the NA Session Hall.
And the guests of the NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan were the students of the Prosperous Armenia Party political school.
During the meeting with the MPs the visitors presented the problems concerning them and addressed questions of different characters.
Taking a tour in parliament, the guests were in the library, afterwards – in the museum, where they got acquainted with the history of the National Assembly.
At May 27 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations the debate of the NA Draft Statement on regulation of the de-occupation of the forcibly invaded territories and the Artsakh problem of the Artsakh Republic by the Republic of Armenia authored by the deputies Taguhi ...
At May 27 regular sitting, the National Assembly continued the debate of the annual report on the activities of the RA Central Bank. In the framework of the exchange of thoughts, the Head of the NA My Step Faction Lilit Makunts referred to the event which took place today, noting: “Today, news was s...