Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 15-ի արտահերթ նիստում քվորում չի ապահովվել:
Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է մինչեւ 16:00-ը, որից հետո եւս քվորում չի ապահովվել:
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին (նստավայրը` Թբիլիսի): Հանդիպմանը մասնակցել է Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ ...
ԱԺ նախագահի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով: ...

At December 15 extraordinary sitting of the National Assembly, a quorum was not provided. Appropriate number of deputies were not registered at 12:00.
Pursuant to Article 51 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration will continue until 16:00.
On December 15, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Estonia to the Republic of Armenia Riina Kaljurand (Residence in Tbilisi). The Head of Armenia-Estonia Friendship Group Anush ...
By the NA President’s decision, pursuant to Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 41 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, on December 16 at 12:00, at the initiative of the Government extraordinary sitting of the National Assembly...