Դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 դահլիճում տեղի կունենա ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանի եւ Գեղամ Մանուկյանի մամուլի ասուլիսը: ...
17.12.2021
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի եւ Ռումինիայի խորհրդարանի Հայաստանի հետ բարեկամական խմբի նախագահների համատեղ հայտարարությունը՝ երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ
2021 թվականի դեկտեմբերի 17-ին լրանում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռումինիայի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Հայ-ռումինական բարեկամությունը խոր պատմական արմատներ ունի, եւ պատահական չէ, որ Ռումինիան առաջին պետություններից է, որը ճանաչեց Հայաստանի անկախությունը եւ դիվանագ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում կառաջադրվի Քրիստիննե Գրիգորյանի թեկնածությունը
Դեկտեմբերի 17-ին Թագուհի Թովմասյանի նախագահությամբ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը գումարել է արտահերթ նիստ: Քննարկման առանցքում Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության առաջադրած թեկնածության հարցն էր: Առաջադրված ...

Joint Statement of the Chair of Armenia-Romania Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Armenia and the President of the Friendship Parliamentary Group with Armenia of the Parliament of Romania on the Occasion of the 30th Anniversary of the Establishment of Diplomatic Relations Between the Two Countries
On December 17, 2021 we mark the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and Romania. Armenian-Romanian friendship was deeply rooted in history, and it was not by accident that Romania was one of the first states to recognize the independence of ...
17.12.2021
Kristinne Grigoryan’s Candidacy to Be Nominated in the Post of the Human Rights Defender
On December 17, the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Taguhi Tovmasyan convened an extraordinary sitting.At the core of the debate was the issue of the candidacy nominated by the NA Civil Contract Faction in the post of the Human Rights Defender (HRD...