Դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 դահլիճում տեղի կունենա ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանի եւ Գեղամ Մանուկյանի մամուլի ասուլիսը: ...
17.12.2021
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի եւ Ռումինիայի խորհրդարանի Հայաստանի հետ բարեկամական խմբի նախագահների համատեղ հայտարարությունը՝ երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ
2021 թվականի դեկտեմբերի 17-ին լրանում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռումինիայի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Հայ-ռումինական բարեկամությունը խոր պատմական արմատներ ունի, եւ պատահական չէ, որ Ռումինիան առաջին պետություններից է, որը ճանաչեց Հայաստանի անկախությունը եւ դիվանագ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում կառաջադրվի Քրիստիննե Գրիգորյանի թեկնածությունը
Դեկտեմբերի 17-ին Թագուհի Թովմասյանի նախագահությամբ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը գումարել է արտահերթ նիստ: Քննարկման առանցքում Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության առաջադրած թեկնածության հարցն էր: Առաջադրված ...

Совместное заявление председателей группы дружбы Армения - Румыния НС РА и группы дружбы с Арменией Парламента Румынии к 30-летию установления дипломатических отношений между двумя странами
17 декабря 2021 г. исполняется 30 лет со дня установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Румынией.Армяно-румынская дружба имеет глубокие исторические корни, и не случайно Румыния была одной из первых стран, признавших независимость Армении и установивших с ней дипломатические ...
К.Григорян выдвинута на должность Защитника прав человека
17 декабря Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам созвала внеочередное заседание под председательством Т.Товмасян.В центре обсуждения – вопрос  о выдвижении кандидатуры фракции НС “Гражданский договор” К.Григорян на пост Защитника прав человека (ЗПЧ).Член фракции...