Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին (նստավայրը` Թբիլիսի): Հանդիպմանը մասնակցել է Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ ...
ԱԺ նախագահի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով: ...
Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 15-ի արտահերթ նիստում քվորում չի ապահովվել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է մինչեւ 16:00-ը, որից հետո եւս քվորում չի ապահովվել: ...

15 декабря председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонской Республики в РА Рину Кальюранд (резиденция - Тбилиси). Во встрече приняли участие руководитель группы дружбы Армения-Эстония А.Беглоян, а также посланник Пеэтер Палс.Приве...
Решением Председателя НС, в соответствии со ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, 16 декабря,  в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС по соответствующей повестке дня....
На внеочередном заседании НС кворум не обеспечен
15 декабря на внеочередном заседании НС не было обеспечено кворума.На 12:00 часов не зарегистрировано соответствующего числа депутатов. Согласно ст.51 “Регламента НС”, регистрация депутатов продлилась до 16:00, после чего кворум вновь не был обеспечен....